Întrebări şi Răspunsuri (de la 3466 la 3480)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
salutare. cine stie cat dureaza pana obtin buletinul de identitate romanesc?
A întrebat litty_90 pe 29.06.2011, la 16:42
Salutare sunt din Republica Moldova!am media la bac de 8.00 si media pe trei ani de 9.50 cu rezultatele astea pot sa intru la buget in romania???
ms anticipat
A întrebat dima.papuga pe 29.06.2011, la 13:54
cine poate sa imi dea un exemplu cu foia de matricula(elevi) pentru admiterea 2011 -2012, si cand are loc admiterea elevilor
A întrebat snakeice pe 29.06.2011, la 10:47
Salut!
Stie cineva care va fi procedura de admitere la master in Romania anul acesta, cate locuri sunt repartizate, de ce acte e nevoie?
Multumesc anticipat!
A întrebat c_olgutza pe 29.06.2011, la 09:50
Salut, imi spune si mie cineva cind se incepe admiterea la univer din Romania?
Ms moolt!
A întrebat MikiB pe 29.06.2011, la 09:46
Salutare,am si eu o intrebare.La bac am luat la toate disciplinele 9 iar media generala pe liceu este de 9.25 ,am sanse sa fiu admisa la buget macar si fara bursa la UPG din Ploiesti??
A întrebat VikaB pe 28.06.2011, la 23:56
mersi deasemenea.... dar poti sa imi zici pentru burse unde trebuie sa inaintez documente?
A întrebat Lenrock pe 28.06.2011, la 21:59
Salutare tuturor. Am nevoie de ajutor din partea celor care au trecut deja admiterea anul trecut sau anii precedenti. Deci intrebarea mea este urmatoarea.:Este posibil de inaintat dosarul personal undeva in Republica Moldova ca de exemplu ambasada Romaniei sau la ministerul invatamintului etc. si sa nu merg la universitatea la care doresc sa fiu admis???
Vreau sa admit la UAIC din Iasi daca conteaza asta. Multumesc anticipat. Bafta!
A întrebat Lenrock pe 28.06.2011, la 20:43
salut, am nota 8 la bac la limba romana, matematica, franceza si 10 la biologie. am sanse sa fiu admisa la universitatea de medicina din cluj sau cel putin din iasi , la facultatea medicina generala???
multumesc anticipat
A întrebat ludmila_11 pe 28.06.2011, la 19:42
daca am media 8 am sanse sa nu intru la facultate???
A întrebat valkyrya91 pe 28.06.2011, la 15:19
cum credeti care sint sansele studentiolr din MD ca isi fac studiile la liceele din Romania sa intre dupa liceu la Universitate prin buget? va fi aceasta posibil?
A întrebat ConstantinCatruc pe 28.06.2011, la 12:18
Salut... spuneti va rog in ce consta grupul scolar ? ce diferenta este intre liceu si acest grup scolar ?
A întrebat ConstantinCatruc pe 28.06.2011, la 11:44
vreau sa stiu si eu ce examene trebuie sa sustin la admitere la universitatea de limbi straine din Bucuresti .. si daca stie cineva .. oare conteaza mult si nota de la examenul de bac si cea de pe ceilalti ani .. adica daca de ex nu am media mai mare de 9 .. as putea sa am vreo sansa sa intru la buget .. ? daca poate sa ma ajute si pe mine cineva va rog frumos sa raspundeti .. multumesc anticipat ..
A întrebat Georgiana pe 27.06.2011, la 20:43

Buna dziua.Este adevarat daca te duci la Colegiu trebuie sa repeti clasa 9-a inca o data?
A întrebat analatinosl pe 27.06.2011, la 19:34
Eu sunt in Cluj Napoca, vrea sa stiu de ce acte am nevoie pentru a depune dosarul pentru cetatanie?
si daca pot face toate actele aici la notar, sau trebuie sa merg in R. Moldova pentru a le face ???
Multumesc!!!
A întrebat cicerone pe 27.06.2011, la 16:17











