Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

27 iunie 2026, ora locală: 23:29

 

Întrebări şi Răspunsuri (de la 3466 la 3480)

RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului

salutare. cine stie cat dureaza pana obtin buletinul de identitate romanesc?

A întrebat litty_90 pe 29.06.2011, la 16:42

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

Salutare sunt din Republica Moldova!am media la bac de 8.00 si media pe trei ani de 9.50 cu rezultatele astea pot sa intru la buget in romania???
ms anticipat

A întrebat dima.papuga pe 29.06.2011, la 13:54

răspunde sau vezi răspunsuri (7)

cine poate sa imi dea un exemplu cu foia de matricula(elevi) pentru admiterea 2011 -2012, si cand are loc admiterea elevilor

A întrebat snakeice pe 29.06.2011, la 10:47

răspunde sau vezi răspunsuri (5)

Salut!
Stie cineva care va fi procedura de admitere la master in Romania anul acesta, cate locuri sunt repartizate, de ce acte e nevoie?
Multumesc anticipat!

A întrebat c_olgutza pe 29.06.2011, la 09:50

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

Salut, imi spune si mie cineva cind se incepe admiterea la univer din Romania?
Ms moolt!

A întrebat MikiB pe 29.06.2011, la 09:46

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Salutare,am si eu o intrebare.La bac am luat la toate disciplinele 9 iar media generala pe liceu este de 9.25 ,am sanse sa fiu admisa la buget macar si fara bursa la UPG din Ploiesti??

A întrebat VikaB pe 28.06.2011, la 23:56

răspunde sau vezi răspunsuri (9)

mersi deasemenea.... dar poti sa imi zici pentru burse unde trebuie sa inaintez documente?

A întrebat Lenrock pe 28.06.2011, la 21:59

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

Salutare tuturor. Am nevoie de ajutor din partea celor care au trecut deja admiterea anul trecut sau anii precedenti. Deci intrebarea mea este urmatoarea.:Este posibil de inaintat dosarul personal undeva in Republica Moldova ca de exemplu ambasada Romaniei sau la ministerul invatamintului etc. si sa nu merg la universitatea la care doresc sa fiu admis???
Vreau sa admit la UAIC din Iasi daca conteaza asta. Multumesc anticipat. Bafta!

A întrebat Lenrock pe 28.06.2011, la 20:43

răspunde sau vezi răspunsuri (5)

salut, am nota 8 la bac la limba romana, matematica, franceza si 10 la biologie. am sanse sa fiu admisa la universitatea de medicina din cluj sau cel putin din iasi , la facultatea medicina generala???
multumesc anticipat

A întrebat ludmila_11 pe 28.06.2011, la 19:42

răspunde sau vezi răspunsuri (11)

daca am media 8 am sanse sa nu intru la facultate???

A întrebat valkyrya91 pe 28.06.2011, la 15:19

răspunde sau vezi răspunsuri (3)

cum credeti care sint sansele studentiolr din MD ca isi fac studiile la liceele din Romania sa intre dupa liceu la Universitate prin buget? va fi aceasta posibil?

A întrebat ConstantinCatruc pe 28.06.2011, la 12:18

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

Salut... spuneti va rog in ce consta grupul scolar ? ce diferenta este intre liceu si acest grup scolar ?

A întrebat ConstantinCatruc pe 28.06.2011, la 11:44

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

vreau sa stiu si eu ce examene trebuie sa sustin la admitere la universitatea de limbi straine din Bucuresti .. si daca stie cineva .. oare conteaza mult si nota de la examenul de bac si cea de pe ceilalti ani .. adica daca de ex nu am media mai mare de 9 .. as putea sa am vreo sansa sa intru la buget .. ? daca poate sa ma ajute si pe mine cineva va rog frumos sa raspundeti .. multumesc anticipat ..

A întrebat Georgiana pe 27.06.2011, la 20:43

răspunde sau vezi răspunsuri (2)


Buna dziua.Este adevarat daca te duci la Colegiu trebuie sa repeti clasa 9-a inca o data?

A întrebat analatinosl pe 27.06.2011, la 19:34

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

Eu sunt in Cluj Napoca, vrea sa stiu de ce acte am nevoie pentru a depune dosarul pentru cetatanie?
si daca pot face toate actele aici la notar, sau trebuie sa merg in R. Moldova pentru a le face ???

Multumesc!!!

A întrebat cicerone pe 27.06.2011, la 16:17

răspunde sau vezi răspunsuri (0)



Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.2763 secunde