Întrebări şi Răspunsuri (de la 3616 la 3630)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Dati-mi va rog modelul de scrisoare pentru a afla stadiul dosarului meu! multumesc mult!
A întrebat inguta pe 14.05.2011, la 20:17
sti cineva cate locuri se ofera anul acesta la ASE-bucuresti pentru basarabenii care au terminat liceul in ramania..am cautat zilele astea si nu am gasit:(
va multumesc!
A întrebat dina13 pe 13.05.2011, la 22:31
Buna!e adevarat ca doar pina la sfarshitul lunii mai.. mai putem depune dosarele pentru redobandirea cetateniei Romane???
A întrebat honeylady pe 12.05.2011, la 20:02
Buna! pot sa intreb cum e procedura de master 2011 in Rom pentru studentii basarabeni care au facut facultate in Chisinau?Exista si locuri la buget sau doar la taxa? Care e taxa?ms mult
A întrebat Veronica9016 pe 12.05.2011, la 18:45
am o intrebare spunetimi va rog cu ce acte trebuie sa ma prezint la depunerea juramintului
A întrebat dan pe 12.05.2011, la 16:01
salut,stie cineva de unde pot descarca o cerere-tip ptr obtinerea certificatului de nastere romanesc?
A întrebat MissDevilla pe 12.05.2011, la 15:56
Informare şi consiliere pentru tinerii români basarabeni în legătură cu metoda şi procedura prin care aceştia pot veni la studii in România.
http://www.basarabeni.ro/stiri/eveniment/osb-lanseaza-romania-pentru-st-1363/
Puteti contacta reprezenanţii OSB Bucureşti la:
admitere_osb@yahoo.com – pentru informaţii privind studiile în România
osb_buc@yahoo.com – pentru informaţii generale privind OSB
www.facebook.com/osbbucuresti - pentru a fi la curent cu toate activităţile OSB Bucureşti
A întrebat cornel.postolachi pe 11.05.2011, la 00:30
salut sint elev in clasa a 9 si as vrea sa-mi fac studiile in România. Am primit cetatenie româna cu resedinta in republica moldova, rog sa ma ajutati daca mi se va acorda bursa.
A întrebat galateanu.dan pe 10.05.2011, la 13:41
Va rog mult sa ma ajutati. E posibil sa-mi fac buletin de identitate si pasaport roman la Ambasada Romaniei din Paris? (juramantul l-am depus la ambasada)
A întrebat litty_90 pe 10.05.2011, la 11:35
Sunt in clasa a 11-a(la un liceu din Ro- Vatra Dornei), dar nu am cetatenie...as avea mai multe sanse sa intru la facultate ca roman decat ca cetatean moldovean?
dar daca as vrea sa merg in alta tara la facultate? am nevoie neaparat de cetatenie...?
multumesc :)
A întrebat Inga pe 09.05.2011, la 23:10
salut! sunt studenta in ro dar mi'am retras actele de la universitate din motive medicale.as putea acum in iunie din nou sa aplic in ro prin ambasada?
A întrebat speranta pe 08.05.2011, la 22:26
salut! sunt studenta in ro dar mi'am retras actele de la universitate din motive medicale.as putea acum in iunie din nou sa aplic in ro prin ambasada?
A întrebat speranta pe 08.05.2011, la 22:25
buna! trebuie sa ma programez pentru juramant, spuneti va rog adresa ambasadei RO din chisinau, care e programul de acolo, la ce ore primesc pt programare?
A întrebat anna pe 08.05.2011, la 16:13
Sunt Moldovean,in baza la ce pot fi admis la FUA(facultatea de arhitectura si urbanism) in Romania?
A întrebat mishas92 pe 08.05.2011, la 16:00
salut la toti cine stie sami raspunda va rog doresc sami depun dosarul pentru redobindirea cetatenie romane dar am o asa problema buneii nu au fost inscrisi si nu au certificat de casatorie ce sa fac cu ce pot sa inlocuesc certificatul de casatorie si daca se poate facut asa ceva
A întrebat sergiu87 pe 08.05.2011, la 13:14











