Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

27 iunie 2026, ora locală: 20:00

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Cand se poate de pus dosarul pentru admiterea la studii in RO la ambasada din Balti?
si daca am media 9.6 pot nimeri la medicina?

A intrebat: whitefenix pe 05.07.2011, la 10:22

... şi Răspunsuri

nu este publicat oficial de cind se incepe admiterea in Romania dar cu 9,6 intri sigur la medicina
A răspuns Kamaz pe 05.07.2011, ora 15:35, id: 34284
nustiu nustiu sunt draci de la sat care vin cu 10 pe linie si nu stiu nimic
A răspuns whitefenix pe 05.07.2011, ora 16:57, id: 34288
daca nu stii d c mai intrebi?
sigur, in cazul admiterii, nu prea e
s-ar putea dracii de la sat sa-ti ia locul, sa stii=))
prea multa aroganta in tine, frate
A răspuns jane_air pe 05.07.2011, ora 18:35, id: 34292
@jane_air: ai dreptate :))
A răspuns Pierro pe 05.07.2011, ora 18:48, id: 34295
de sigur k poti sa intri)
p.s la ce facultate?
A răspuns Cris_e pe 05.07.2011, ora 21:47, id: 34298
De ţi l-ar lua acei de la sat! Vezi,că prea e vizibilă aroganţa voastră urbană,dar să vă vedem la treabă.Ocupaţi primele locuri la olimpiezi că aveţi spate,iar la BAC la fel. Dar să vedem cît de abil eşti,căci şi cu aşa medie ai şansa să nu fii admis...ceea ce-ţi doresc... DRAC de la oraş
A răspuns cepavick pe 06.07.2011, ora 02:10, id: 34302
Cred ca ar fi mai bine sa se dea examene de intrare la medicina pentru toti ,nu numai pentru romani))atunci ar fi dreptate :) .( Si apropo , sunt si la oras ,,draci cu zece pe linie,, . )
A răspuns vica pe 06.07.2011, ora 10:30, id: 34304
de acord)))
A răspuns Cris_e pe 06.07.2011, ora 11:48, id: 34305
sunt in aceasi situatie si as vrea sa te intreb: cum ti-ai calculat nota(9,6) asta e nota din atestat sau ai calculat-o dupa alte criterii?..va rog cei care stiu cum se calculeaza corect nota la admitere la colegiu de medicina raspundeti va rog va voi fi recunoscatoare :) mersi anticipat
A răspuns OxanaD pe 06.07.2011, ora 16:24, id: 34307
Vica, sa nu crezi ca e mare lucru examenul de admitere. E o carte cu teste grila si toate intrebarile sunt de acolo, deci nu e ceva ce ti-ar solicita doar cunostintele, ci memoria. Nu reflecta neaparat pregatirea ta in domeniu.
A răspuns jane_air pe 06.07.2011, ora 20:09, id: 34315
to jane_air...de unde pot sa fac rost de cartea despre care spui tu..
A răspuns Cris_e pe 06.07.2011, ora 20:36, id: 34316 | mergi sus ▲
jane_air ,stiu ca romanii sustin examene de intrare in forma de teste grila . Conteaza totusi mai mult cunostintele pentru ca culegerile de teste publicate sunt orientative, teza de concurs poate sa cuprinda si teste la prima vedere. ;)
A răspuns vica pe 07.07.2011, ora 20:05, id: 34366 | mergi sus ▲
Sunt de acord cu tine ca ,,nu e mare lucru examenul,, oricum mai bine sa ai "pregatire in domeniu"decit sa tocesti niste teste care nu stii daca vor fi de folos pu examenul de admitere ;)
A răspuns vica pe 07.07.2011, ora 20:13, id: 34367 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.0763 secunde