Întrebări...
RECOMANDARE: Cititi politica site-ului
Salut. Am dubla cetatenie: Republica Moldova si Română(am paşaport şi buletin Românesc). Pot sa depun documentele la ambasada Română din R.M. pentru admitere la studii cu bursă în România? intru în concurs pe bază de medie cu basarabenii?
A intrebat: cristian03_30 pe 19.07.2011, la 10:01
... şi Răspunsuri
nu stiu nici eu ce ma fac..
Art.36 Statutul de bursier al statului român se acordă numai etnicilor români care nu deţin buletin de identitate românesc/carte de identitate românească și/sau domiciliu stabil România.
acest articol se afla la Capitolul V - ALTE DISPOZIȚII in cadrul SECŢIUNEA III
ŞCOLARIZAREA ÎN ROMÂNIA A CETĂȚENILOR DE ORIGINE ETNICĂ ROMÂNĂ DIN ALTE STATE ÎNVECINATE ŞI A ETNICILOR ROMÂNI CU DOMICILIUL STABIL ÎN STRĂINĂTATE, CU EXCEPȚIA CELOR DIN REPUBLICA MOLDOVA
cu exceptia celor din R.M :D
sa dea Domnul sa fie adevarat :) pentru ca eu vreau foarte mult sa invat in Romania !!!
Succese!











