Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

26 iunie 2026, ora locală: 15:01

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Buna! cine mai doreste sa invete la UMF din Iasi, facultatea medicina dentara? Raspundeti-mi pls, cred ca avem despre ce discuta:)

A intrebat: marisa92 pe 21.07.2011, la 11:59

... şi Răspunsuri

salut....eu as putea aplica acola...dar nu cred ca am sanse.....de aceia vreau sa vad si ceilalti ce medii au...tu ce medii ai pe 3 ani? dar la bac?
A răspuns adaiulica pe 23.07.2011, ora 12:47, id: 35443
la BAC - 9,75 ; pe 3 ani - 9,57.
si tu?
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 18:58, id: 35474
marisa92 nu ai sanse majoritatea aici avem 10 pe linie
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 19:05, id: 35475
poate.. dar eu vreau sa imi incerc totusi norocul :)
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 19:06, id: 35476
Ai sanse marisa92, bafta!
Iar cei ce se lauda cu 10 pe linie, n-au decat:)
A răspuns crinna pe 23.07.2011, ora 19:13, id: 35478
glumesc)...mediile nu sunt cine stie ce dar concurenta anul asta va fi supra--
mai ales la medicina...fiecare al 2 care a dat la Chisinau doreste si in RO....dar cereri acolo sunt in jur de 700
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 19:14, id: 35479
apropo, whitefenix, 10 pe linie te referi la BAC ,nu? si care ti-e media generala ?
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 19:15, id: 35480
Crina, multumesc :) bafta si tie ;)
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 19:16, id: 35481
;), apropo ai fost la profil real?
A răspuns crinna pe 23.07.2011, ora 19:17, id: 35482
nu :D in cls 10-a aveam alte planuri de viitor. :D tu tot la medicina vrei?
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 19:20, id: 35483
Clar, nu la medicina:)
A răspuns crinna pe 23.07.2011, ora 19:51, id: 35484 | mergi sus ▲
cine a zis k eu am 10 pe linie) e sunt asa elev mediu...
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 20:08, id: 35485 | mergi sus ▲
marisa eu de ex sa avut peste 9.5 as da oriunde,nu mas teme de nimic,...insa ce sa facem bacul nea rupt anul asta....
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 20:11, id: 35486 | mergi sus ▲
singur ai zis : "majoritatea aici avem 10 pe linie "

ai dreptate.. daca ai fi avut peste 9.5 cunosteai si normele ortografice :P
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 20:49, id: 35487 | mergi sus ▲
marisa
peste 2 min am scris ca am glumit...dar asta nu importa,fiecare intelege gluma in felul sau...


Ti-as zice cv dar nu doresc sa ma mai cert si cu tn..eu normele ortografice le cunosc destul de bine..еу пе нет скриу кум вряу...ши ну ай че cэ мэ коректезь. Дака ай куноаште нормеле ай ынчепе пропозицииле ку мажускулэ

succes
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 21:01, id: 35488 | mergi sus ▲
haha ma bucur fenix! cu un agramat in minus la noi in tara, pur si simplu mmiiinuunnnaaaat:))) si nimeni nu se cearta:P
A răspuns marisa92 pe 23.07.2011, ora 21:11, id: 35489 | mergi sus ▲
marisa, chiar ca whitefenix a glumit, mai reciteste o data tot ce e scris aici si nu scoate scintei*****
A răspuns butterfly pe 24.07.2011, ora 18:41, id: 35565 | mergi sus ▲
a vrut sa ma provoace mai degraba, si eu i-am rasp exact la fel. insa tu ai face bine daca nu te-ai baga in discutii straine. intrebarea mea se referea cu totul si cu totul la altceva!
A răspuns marisa92 pe 24.07.2011, ora 19:54, id: 35574 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.1639 secunde