Întrebări...
RECOMANDARE: Cititi politica site-ului
Salut am absolvit cl.9 si as vrea sa aflu de ce acte am nevoie p/u a da la admitere in Romania si pe ce data???ajutatima va rog!!multumesk anticipat
A intrebat: Taniusa pe 21.07.2011, la 21:25
... şi Răspunsuri
Suscces
1. Cererea de inscriere – formular tip(Anexa nr. 1B)
2. Certificat de studii gimnaziale efectuate in R. Moldova(copie legalizata)
3. Foaie matricola pentru ciclul gimnazial(copie legalizata) – pentru absolventii de clasa a IX-a din Republica Moldova
4. Certificat de nastere, sau cartea de identitate(copie legalizata in l. romana)
5. Copie dupa Pasaport/carte de identitate a candidatului si al parintilor/tutorilor legali eliberate de autoritatile din R. Moldova
6. Acordul scris al parintilor/tutorelui pentru inscrierea elevului/elevei la concursul de admitere in Romania(declaratie notariala); declaratia notariala a parintelui(tutorelui legal) privind scolarizarea in Romania a elevului(ei) minor(e)
7. Adeverinta medicala tip care sa permita accesul in colectivitate(copie) – legalizata/copie autentificata de unitatea de invatamant
8. O Fotografie ¾ care se aplica pe cerere.
Sper sa-ti fie de folos!:)














fr0zen_star
adaugama si iti voi spune
caci eu tot am absolvit cl.9 si vreau la studii in Ro.