Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

26 iunie 2026, ora locală: 11:51

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Salut lume,cei care vor depune actele la Balti rog sa da-ti de stire,cine stie,cit asteptam sa depunem,mai organizam vreaun picnic pe acolo :D

A intrebat: cepavick pe 23.07.2011, la 12:50

... şi Răspunsuri

Am comis o greseala gramaticala din neatentie * sa dati de stire ;)
A răspuns cepavick pe 23.07.2011, ora 12:51, id: 35445
facem, kare-i problema...?
stii ka moldovenii sunt buni la a se odihni...))))
A răspuns glucida pe 23.07.2011, ora 13:04, id: 35447
pai facem pe skype vreo conferinta?
A răspuns cepavick pe 23.07.2011, ora 13:19, id: 35452
Unde joaca moldovenii,acolo pamintul geme :lol:
A răspuns cepavick pe 23.07.2011, ora 13:20, id: 35453
cine face carnea ? :D
A răspuns Dannik pe 23.07.2011, ora 13:39, id: 35456
Deci,pot sa o fac eu,carne sa fie :) Cind preconizati sa depuneti,eu cred ca pe 1 august merg!
A răspuns cepavick pe 23.07.2011, ora 14:37, id: 35461
heu lume eu in genere ma gindeam de Lac, am auzit in Balti este un lac oarecare se poate acolo de scaldat ori nu?


in orice caz nu uitati haine de baie ))
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 16:28, id: 35465
Nu e deloc rea idee,hai sa organizăm o conferinţă în skype.

cautaţi-mă Nokios07
A răspuns cepavick pe 23.07.2011, ora 21:35, id: 35493
Eu aduc porumb fiert!!!!
Ce ziceti de asta? :)))
A răspuns butterfly pe 23.07.2011, ora 23:06, id: 35502
va ajunge porumbul tau pentru acea multime de la ambasada))
eu dar aduc rasarita..voi lua vreo 10 palarii de pe dealuri in drum spre Balti,caci deja e in floare..
A răspuns whitefenix pe 23.07.2011, ora 23:09, id: 35503
Hm vad ca e vesel la voi aici....Va doresc tuturor succes!!
A răspuns TiNa4kA pe 23.07.2011, ora 23:16, id: 35506 | mergi sus ▲
whitefenix-ajunge.... :)))) stii, noi astia de la tara poate nu suntem bogati in altceva, dar in ce suntem- suntem....
A răspuns butterfly pe 23.07.2011, ora 23:25, id: 35507 | mergi sus ▲
haa) e vesel sa stai la ambasada inainte de admitere :)...dar admitere nu va fi la alecu russo cum a fost anul trecut?
A răspuns pceolka pe 23.07.2011, ora 23:49, id: 35513 | mergi sus ▲
Da, va fi la Alecu Russo.
A răspuns butterfly pe 23.07.2011, ora 23:53, id: 35515 | mergi sus ▲
e, atunci distractie placuta ;)
A răspuns pceolka pe 23.07.2011, ora 23:54, id: 35516 | mergi sus ▲
:) Merci! Desi mai mult sper sa fie bine la admitere, si rezultate frumoase.... dar, orice clipa merita traita, asa ca distractia tot conteaza...
A răspuns butterfly pe 23.07.2011, ora 23:57, id: 35517 | mergi sus ▲
daaa, tre de imbinat utilul cu placutul... :D
anyway, bafta la admitere si sa fiti admisi acolo unde doriti ;) sau minim in unul din orasele alese :)
A răspuns pceolka pe 24.07.2011, ora 00:07, id: 35521 | mergi sus ▲
eu la fel o sa depun la balti....butterfly...cepavick...la ce fac o sa aplicati???
A răspuns Cris_e pe 26.07.2011, ora 17:21, id: 35682 | mergi sus ▲
Dar cine acolo va face listA?
dosarul se depune la 14.00 da? la ce ora veniti :P?
A răspuns lucianutz pe 26.07.2011, ora 17:26, id: 35684 | mergi sus ▲
interesant pe la ce ora o sa se faca inscrierea...))?
A răspuns Cris_e pe 26.07.2011, ora 17:31, id: 35687 | mergi sus ▲
nici nu stiu pe la ce ora sa vin....iata ma gindesc)))
A răspuns Cris_e pe 26.07.2011, ora 17:32, id: 35688 | mergi sus ▲
DREPT!!!
A răspuns butterfly pe 26.07.2011, ora 17:32, id: 35689 | mergi sus ▲
DREPT!!!
A răspuns butterfly pe 26.07.2011, ora 17:32, id: 35690 | mergi sus ▲
si ce medie ai?
A răspuns Cris_e pe 26.07.2011, ora 17:33, id: 35691 | mergi sus ▲
O sa fim colegi dupa cite am inteles! :)
A răspuns butterfly pe 26.07.2011, ora 17:34, id: 35692 | mergi sus ▲
Putin mai maricica decit a ta. Am 9.79 pe 3 ani si 9.5 Bac.
A răspuns butterfly pe 26.07.2011, ora 17:35, id: 35693 | mergi sus ▲
se pare ca da.....tu in ce orase o sa dai?
A răspuns Cris_e pe 26.07.2011, ora 17:39, id: 35694 | mergi sus ▲
Eu in Iasi, la sigur si celelalte 2 nu stiu, o sa mai vad.
A răspuns butterfly pe 26.07.2011, ora 17:44, id: 35697 | mergi sus ▲
Eu la Medicina vreau...
A răspuns cepavick pe 26.07.2011, ora 18:01, id: 35706 | mergi sus ▲
Eu tot vreau s depun.. la medicina.. adaugati si p mine p skype s vorbim ;) ID: Vadim_badboy .. bafta tuturor.. s dea domnu s intram toti unde dorim )
A răspuns vadim4ik1993 pe 26.07.2011, ora 23:08, id: 35736 | mergi sus ▲
cepavick,vadim4ik1993-la med generala?...ce medie aveti?
A răspuns Cris_e pe 27.07.2011, ora 16:00, id: 35755 | mergi sus ▲
Eu nu,el da!
A răspuns cepavick pe 27.07.2011, ora 17:06, id: 35760 | mergi sus ▲
sa inteleg ca media e mare secret...da?
A răspuns Cris_e pe 27.07.2011, ora 17:53, id: 35762 | mergi sus ▲
cautămă pe skype.

nokios07
A răspuns cepavick pe 27.07.2011, ora 18:16, id: 35764 | mergi sus ▲
ne adaugam toti care vrem s depunem actele la Balti p 31 - 2 si ne intinlim intr-o cafenea sap mai stiu unde si vb.. skype-ul meu e m sus! o zi buna tuturor
A răspuns vadim4ik1993 pe 28.07.2011, ora 22:07, id: 35808 | mergi sus ▲
Salutare...şi eu depun la Bălţi! Abia aştept!
apropo tot la drept, intenţionez!:)
ce specializări mai sunt la drept(Iasi), stie cineva?
baftă la toti! ne vedem , pe 31-2 aug:)))
A răspuns Mihaita pe 28.07.2011, ora 22:42, id: 35809 | mergi sus ▲
va fi oare rand viu?
haideti care ajunge acolo primul sa faca o lista...oare ce naiba..
nu o sa ne mincam acolo pentru un loc sub soare....
Vom face ca oamenii civilizati luati vreo 3 foi A4 si vom face acolo o lista frumusica.
A răspuns whitefenix pe 28.07.2011, ora 23:04, id: 35810 | mergi sus ▲
Whitefenix!


M-ai adăugat pe skype,dar nu te-am văzut online! Facem o conferinţă pe skype...
A răspuns cepavick pe 28.07.2011, ora 23:05, id: 35811 | mergi sus ▲
skype-ul meu îl vedeţi mai sus!
A răspuns cepavick pe 28.07.2011, ora 23:06, id: 35812 | mergi sus ▲
Mihaita, nu mai sunt, asta e tot! :)))
Apropo, eu una observ ca pe acest site stau mai mult astia din nord? Respectiv care depun la Balti? Ca vad ca numai noi facem consilii online. :)
A răspuns butterfly pe 28.07.2011, ora 23:40, id: 35813 | mergi sus ▲
păi tu? De ce nu eşti cu noi în conference? Go Skype.-..
A răspuns cepavick pe 29.07.2011, ora 02:00, id: 35819 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.1815 secunde