Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

26 iunie 2026, ora locală: 08:16

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

salut...cineva alege sa studieze Medicina in Tirgu Mures?

A intrebat: crinu pe 25.07.2011, la 16:33

... şi Răspunsuri

eu as incerca dar nu stiu daca as intru sunt putine locuri.du la care vreai la generala?
A răspuns liviu2011 pe 25.07.2011, ora 16:43, id: 35616
eu doresc si inca 2 colegi de ai mei.
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 17:43, id: 35618
dar in Timisoara doreste cnv?
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 17:43, id: 35619
toti la generala ?
A răspuns E-A pe 25.07.2011, ora 17:45, id: 35620
dupa cum vad ce se intimpla la Testimiteanu, majoritatea vor da la generala.
crinu sa nu uiti sa pui si un oras cu multe locuri...
sau daca crezi ca ai medie foarte mare poti sa optezi pentru ce vrei
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 17:51, id: 35622
dar cu ce medii participati la concurs, daca nu e secret ?
A răspuns E-A pe 25.07.2011, ora 18:07, id: 35623
9.59
A răspuns rocopoco pe 25.07.2011, ora 18:36, id: 35624
colegul peste 9.6....dar eu nu-ti spun) insa e mai mica
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 18:38, id: 35625
Asta e media calculata dupa formula din metodologie ?
A răspuns E-A pe 25.07.2011, ora 18:39, id: 35626
a mea da) a lui e de pe 3 ani de liceu si bacul
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 18:48, id: 35627
si tu ce medie ai ?
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 18:52, id: 35628 | mergi sus ▲
mda e crancena lupta pentru medicina din TG MURES...eu vreau sa dau la medicina generala,insa nustiu ce sanse am sa intru...aveti multi medii mai mari ca 9,60 ?
A răspuns crinu pe 25.07.2011, ora 18:57, id: 35629 | mergi sus ▲
daca o calculam dupa metodologie cu Bdom si coeficienti e in jur de 9,5
A răspuns E-A pe 25.07.2011, ora 19:03, id: 35630 | mergi sus ▲
mda Elenea-Alexandra eu sunt sigur ca tu vei intra la medicina in TG MURES...ai chiar sanse de 99% sa intri
A răspuns crinu pe 25.07.2011, ora 19:06, id: 35631 | mergi sus ▲
ce sa va spun incercativa norocul
A răspuns whitefenix pe 25.07.2011, ora 19:06, id: 35632 | mergi sus ▲
whitefenix- bafta tie si succes la toti :)
A răspuns E-A pe 25.07.2011, ora 20:02, id: 35633 | mergi sus ▲
deci,voi la Generală doriţi toţi?
A răspuns cepavick pe 25.07.2011, ora 23:50, id: 35653 | mergi sus ▲
Indiferent de ce alegeti, fie medicina fie stomatologie sau farmacie, este usor sa fii admis si foarte greu si scump (da da scump)sa te vezi cu diploma in mana. Vorbind din propria experienta, peste 50% dintre voi vor pierde cel putin un an sau vor fi nevoiti sa renunte. Scopul mesajului nu e sa va sperii, dar nici nu au ce cauta la UMF tinerii care nu fac diferenta dintre un antibiotic si antiviral, lucru banal de altfel..Succes voua, aspirantilor..!
A răspuns hypn0zis pe 26.07.2011, ora 08:04, id: 35655 | mergi sus ▲
hypn0zis ce ai in vedere ca ,,e scump sa te vezi cu diploma in mana " ? si de fapt cred ca cei care aplica la studii in Ro constientizeaza faptul ca nu le va fi usor, dar alta cale nui :(
A răspuns E-A pe 26.07.2011, ora 08:46, id: 35656 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.1120 secunde