Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

25 iunie 2026, ora locală: 18:43

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Cine stie la Chisinau sau facut liste deja?

A intrebat: Alyona pe 02.08.2011, la 14:01

... şi Răspunsuri

daaaaaa eri pe la amiaza erau deja inscrisi in lista undeva la 2000 persoane
A răspuns mariancik.m pe 02.08.2011, ora 14:03, id: 36093
sunt doua liste pentru univer si liceu ? cine stie sa facut lista si pentru liceu ?
A răspuns PiSLa pe 02.08.2011, ora 14:05, id: 36094
Da listele unde se afla..la ambasada?da cine a facut listele?
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 14:06, id: 36095
nustiu undes listele da stiu cas imense,cred ca si pentru liceu de ce nu
A răspuns mariancik.m pe 02.08.2011, ora 14:18, id: 36100
cei cu voi care 2000 eu azi am fost si mam inscris si eram sub nr 63, si a spus ca depunerea se va face numai dupa lista
A răspuns Ninutsika pe 02.08.2011, ora 14:28, id: 36103
"Liste")))
A răspuns talian pe 02.08.2011, ora 14:32, id: 36104
Ninutsika da can ai fost si teai inscris la ce ora?si unde sunt listele?ca sa merg s ama inscriu si eu..ms
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 14:36, id: 36105
la fostul consulat la poarta se fac listele, duceti-va si va inscrieti
A răspuns sashio pe 02.08.2011, ora 14:53, id: 36106
ms mult:):)
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 14:57, id: 36107
Si cine fac listele au voie rudele sa mearga in locul tau sa se inscrie pe lista?
A răspuns alexander996 pe 02.08.2011, ora 15:11, id: 36108
spunezi va rog cum se numeste strada unde se fac listele pentru licee
A răspuns PiSLa pe 02.08.2011, ora 15:21, id: 36110 | mergi sus ▲
spunezi va rog cum se numeste strada unde se fac listele pentru licee
A răspuns PiSLa pe 02.08.2011, ora 15:21, id: 36111 | mergi sus ▲
pe Vlaicu Parcalab nr.39
A răspuns Sandi pe 02.08.2011, ora 17:09, id: 36112 | mergi sus ▲
Trebuie de prezentat cu buletinul ca sa te inscrii in liste? si am auzit ca diseara la ora 9 trebuie din nou prezenta, corect?
A răspuns oleg_butnaru pe 02.08.2011, ora 17:14, id: 36113 | mergi sus ▲
buletinul maine o sa-l prezinti ! acuma zici numele si prenumele ! si o sa-ti dea un nr. de inregistrare ! :) prezenta nu-i obligatorie la orele 21.00 !
A răspuns Sandi pe 02.08.2011, ora 17:20, id: 36114 | mergi sus ▲
cam complicat la Chisinau atunci, astazi la Balti s-au facut liste insa am intrat fara liste...aveai cererea completata intrai iti o controlau, si plecai sa o depui,nu asteptai mult in rind,a fost o organizare perfecta!!! asa ca succese celor ce nu au fost la Balti
A răspuns lucero pe 02.08.2011, ora 17:32, id: 36116 | mergi sus ▲
Citi erau pe lista si la ce ora?
A răspuns oleg_butnaru pe 02.08.2011, ora 17:46, id: 36118 | mergi sus ▲
poate sa te inscrie o ruda sau un prieten, nu conteaza. din cate am inteles o sa stea chiar si noaptea cineva cu lista, dar in seara asta la ora 9 se face apelul persoanelor care s-au inscris deja, pt confirmare.
A răspuns kokolulu pe 02.08.2011, ora 18:49, id: 36121 | mergi sus ▲
oleg_butnaru...in jurul orei 16:00 erau aproximativ 500 de persoane inscrise pe lista.
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 18:55, id: 36122 | mergi sus ▲
Nu-i adevarat, erau deja peste 600 de persoane:))
A răspuns crinna pe 02.08.2011, ora 18:57, id: 36123 | mergi sus ▲
crinna...eu am fost la ora 16:00 si m-am inscris si sunt numarul 421...acestea sunt locuri pentru universitati...plus alte cateva zeci de locuri pentru invatamantul preuniversitar...eu nu stiu la ce lista te-ai inscris sau la ce ora...
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 19:19, id: 36126 | mergi sus ▲
Nr. de inregistrare 421, sau?
A răspuns crinna pe 02.08.2011, ora 19:24, id: 36127 | mergi sus ▲
da
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 19:24, id: 36129 | mergi sus ▲
Atunci e diferenta intre nr. in care te-ai inscris pe lista si cel de inregistrare.
Si mai depinde ce persoana ti-a primit dosarul, fiecare avea un set de numere.
A răspuns crinna pe 02.08.2011, ora 19:32, id: 36130 | mergi sus ▲
nu are cine sa-ti primeasca dosarul pentru ca comisia incepe maine dimineata inscrierea in Chisinau...azi s-a facut o lista cu ordinea in care se va intra in Ambasada pentru a depune dosarele...si pe acea lista sunt a 421-a persoana...pe aceasta lista se vor trece maxim 700 de persoane care vor intra maine la comisie...e clar?
A răspuns Alyona pe 02.08.2011, ora 19:41, id: 36134 | mergi sus ▲
Imi spuneti si mie va rog de unde fac rost de cererea de inscriere?
A răspuns anishoara1703 pe 02.08.2011, ora 20:26, id: 36143 | mergi sus ▲
katy multumesc
A răspuns anishoara1703 pe 02.08.2011, ora 20:30, id: 36144 | mergi sus ▲
Eu sunt al 610-lea, ma inscris un prieten, credeti ca o sa dovedesc sa depun documentele miine?
A răspuns oleg_butnaru pe 02.08.2011, ora 20:35, id: 36145 | mergi sus ▲
Completativa cererile de acasa !
A răspuns Sandi pe 02.08.2011, ora 21:19, id: 36147 | mergi sus ▲
Mai oameni buni, cei cu panica asta? nici cei din Africa ecuatoriala nu sunt asa de panicati. O sa reuseasca toata lumea sa dea. Ca in fiecare an comisia se afla la chisinau pana primeste toate dosarele.degeaba stati si va inscrieti de pe acum. Toti vor in prima zi , iar in celelate zile comisia va sta si va scupa in pod. Parerea mea.
A răspuns disha pe 02.08.2011, ora 22:39, id: 36154 | mergi sus ▲
Inscrierea pina la ce ora se poate face?
A răspuns Lady_Viola pe 02.08.2011, ora 22:53, id: 36156 | mergi sus ▲
Mah.....Baieti si fete, ce-i cu comunizmul asta, ce fel de liste?

Admiterea o sa se faca fara nici o LISTA !!!!!
O sa va rupa Consulul toate listele.

Listele date se fac de catre persoanele care ai lipsa de minte, de parca suntem aici la ''bazar''..........o sa reusiti toti sa depuneti, nu va ''bateti'' !!!

Asa a fost anul trecut si vadca anul acesta n-a mai prins lumea la minte.....pare rau !!!
A răspuns johncsmd pe 03.08.2011, ora 00:29, id: 36173 | mergi sus ▲
johncsmd spunemi te rog e adevarat ceea ce spui,tu ai depus anul trecut si esti la sigur ca va fi asa?
Imi poti da vreun nr de contact de al tau,as vrea sa vb cu tine referitor la liste!!!
A răspuns dulceata171992 pe 03.08.2011, ora 11:53, id: 36180 | mergi sus ▲
da si eu am auzit de la cei ce au depus anul trecut ca aceste liste nu au nici o valoare....le fac tot cei care vor sa dea documentele iar dupa ce ei intra lista pursisimplu dispare...iar de acest gen apar altele 10....cred ca e mai mare panica decat realitatea.
A răspuns anishoara1703 pe 03.08.2011, ora 12:08, id: 36181 | mergi sus ▲
anishoara1703 lista se transmite din miina in miina unor persoane de incredere, ea nu dispare asa pur si simplu....eu cu numai ce am depus doc. si crede-ma, daca nu esti inscrisa pe lista nu intri!
A răspuns Loredana pe 03.08.2011, ora 12:52, id: 36183 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.1544 secunde