Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

25 iunie 2026, ora locală: 09:30

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Salut, am si eu o intrebare ajutati-ma va rog mult, In pasaport si buletin sunt scrisa "Boghean" da in rezultatele admiterii sunt scrisa "Boghian". Ce sa fac acum? Cind voi face viza va fi vrio problema?

A intrebat: inga.boghean pe 12.08.2011, la 16:02

... şi Răspunsuri

Ajutati-ma va rog mult, a mai avut cineva asa probleme? Ce ati facut? Sau ce sa fac acum?
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 16:05, id: 36512
A răspuns Dannik pe 12.08.2011, ora 16:11, id: 36513
Pai si pin la urma ce fac??? Ca nu pera am inteles ceva:(
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 16:14, id: 36514
Unde sa scriu cerere, sau ce trebuie sa fac?:(
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 16:15, id: 36515
incearca sa suni la scoala unde ai fost admisa si sa hotarasti cu ei problema
A răspuns Dannik pe 12.08.2011, ora 16:17, id: 36517
Lume vreau sa stiu a mai avut cineva asa probleme???
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 17:30, id: 36522
:-(:-(A avut cineva vriun nume scris gresit?
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 17:53, id: 36523
Eu tot am amsa o problema la mine numele de familie este El-AAsi
A răspuns El-AAsi pe 12.08.2011, ora 18:09, id: 36524
Dar sunt inscris ca El-HAsi
Tu ai mai aflat ceva?
A răspuns El-AAsi pe 12.08.2011, ora 18:10, id: 36525
Eu o sa ma duc miine la Consulat la Cahul sa vad ce o sa imi spuna, da tu ce ai de gind sa faci?
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 18:15, id: 36526
Nustiu in Chisinau la consulat sunt niste rinduri enorme

A răspuns El-AAsi pe 12.08.2011, ora 18:17, id: 36527 | mergi sus ▲
Pai dar adauga-ma pe skype inga.boghean eu miine intreb si apoi iti spun si tie care e treaba, chiar aiurea se primeste oare a fost atit de greu sa fie atenti...ma duc miine sa vad....si sa intreb
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 18:20, id: 36528 | mergi sus ▲
ok daca nu iti este greu intreaba si de cazul meu ....la mine numele de familie e cam caraghios dar totusi trebuiea EL-AASI DAR AU PUS EL-HASI unde ai fost admisa?

A răspuns El-AAsi pe 12.08.2011, ora 18:22, id: 36529 | mergi sus ▲
Eu la Iasi
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 18:32, id: 36530 | mergi sus ▲
O sa intreb, nu vad nici o problema in asta ca o s aintreb, deja ce o sa imi spuna o s aiti spun....sper sa fie tot bine:-(
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 18:34, id: 36531 | mergi sus ▲
Da anterior a mai fost cineva cu asa probleme de tipar? A mai fost gresit la cineva in anii trecuti familia sau altceva???
A răspuns inga.boghean pe 12.08.2011, ora 22:46, id: 36536 | mergi sus ▲
DA, eu cunosc pe cineva admis la studii universitare caruia i s-a gresit numele de familie, nu e nimic grav, cand iti faci viza tre sa arati nr. tau de inregistrare si atat:)
A răspuns crinna pe 12.08.2011, ora 23:04, id: 36538 | mergi sus ▲
E ok dar, eu am fost azi la consulat sa intreb dar ei au spus sa ma duc marti:(
A răspuns inga.boghean pe 13.08.2011, ora 15:25, id: 36553 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.0906 secunde