Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

24 iunie 2026, ora locală: 18:32

 

Întrebări...

RECOMANDARE: Cititi politica site-ului

Buna ziua tuturor! Ma scuzati, stie cineva cind apar rezultatele admiterii basarabenilor in Romania (universitati)? Multumesc anticipat!

A intrebat: kitty pe 24.08.2011, la 16:08

... şi Răspunsuri

nu se stie ... 25aug -1 sept cam asa
A răspuns alina12 pe 24.08.2011, ora 18:57, id: 37063
1 sept- 5 sept...sau poate asa!!!! :):D
A răspuns nitza17 pe 24.08.2011, ora 19:02, id: 37064
sa speram ka nu-i asa :D
A răspuns alina12 pe 24.08.2011, ora 19:07, id: 37066
saitul edu.ro se pare k se afla in mentenanta,deci poate ca ministerul incarca rezultatul admiterii la universitate,cine stiie!!!! anul trecut exact ceva de genul a fost,un timp nu lucra saitul iar in momentul urmator erau afisate rezultatele,deci incercati cit mai des sa deschide-ti adresa www.edu.ro :D:D:D dar orikum nu exagera-ti !!!! Va urez kit mai putine emotii !!!! si succes la toti !!!
A răspuns black_shadows pe 24.08.2011, ora 19:20, id: 37067
am vazut si eu ca site'ul e in mantenanta...nu mai am rabdare...il accesez peste fiecare 5min hihi :) sper sa fie afisate inainte de 1septembrie)
A răspuns catea_92 pe 24.08.2011, ora 19:35, id: 37069
el matinka de asta si nu lucreaza)) cai suprasolicitat) dar speram .............
A răspuns milocik pe 24.08.2011, ora 19:38, id: 37070
săracu' :D
A răspuns catea_92 pe 24.08.2011, ora 19:40, id: 37072
eu deobicei intru pe isjiasi.ro acolo am vazut cand au fost afisare rezultatele la liceeni..si sper ca vor fi si a noastre afisate! uff,nu am rabdare..
A răspuns nitza17 pe 24.08.2011, ora 19:41, id: 37073
Astept si eu cu nerabdare.. Cind reusitsi sa aflati rezultatul ce facetsi, mergetsi la studii in Ro sau raminetsi acasa?
A răspuns kitty pe 24.08.2011, ora 19:59, id: 37076
pai ...pentru ce am mai depus.. sigur ca ma duc sa invat la Ro daca intru!
A răspuns milocik pe 24.08.2011, ora 19:59, id: 37078
eu nici n-am depus in MD vreau doar in RO sa intru..numi pasa la contract sau buget..
A răspuns nitza17 pe 24.08.2011, ora 20:03, id: 37081 | mergi sus ▲
eu ma ingrozesc cind ma gindesc sa ramin in moldova sa invat,dar voi inka mai puneti la indoiala daca va duceti sau nu!principalul sa fim admisi si gata!!!!!!!!!!
A răspuns 1992tudor pe 24.08.2011, ora 20:32, id: 37086 | mergi sus ▲
pffffffffffff... m-am saturat...vreau numaidecit pina la 1 septembrie sa fie rezultatele.mi-a venit o idee.hai sa scrim email-uri la organizatiile tinerilor basarabeni pentru ai ruga sa faca demersuri la minister pentru a afisa mai repede rezultatele...eu nu cred ca daca vom sta si vom astepta vor aparea rezultatele pina la 1 septembrie...
A răspuns 1992tudor pe 24.08.2011, ora 21:22, id: 37096 | mergi sus ▲
E tocmai o perioada cind nu stiu daca miscam noi ceva. Trebuie doar sa apara din zi in zi. Cred ca cea mai fierbinte data e 1 septembrie.
A răspuns Irynuka pe 24.08.2011, ora 21:45, id: 37098 | mergi sus ▲
lumee, hai sa ne linistim si sa asteptam rezultatele..ard si eu de nerabdare si vreau cu orice pret sa ajung akolo..asa ca hai sa asteptam..bafta!
A răspuns nitza17 pe 24.08.2011, ora 21:55, id: 37099 | mergi sus ▲
trebuie sa va ginditi la oamenii ca re au fost admisi la contract in RM..pentru ei e foarte greu
A răspuns 1992tudor pe 24.08.2011, ora 22:08, id: 37100 | mergi sus ▲
Eu am intrat la buget aici..si de asta nu stiu ce sa fac mai departe.. ((
A răspuns kitty pe 24.08.2011, ora 22:37, id: 37103 | mergi sus ▲
Eu am fost admisa la buget aici..si de asta nu stiu ce sa fac mai departe..are rost sa merg in Ro..sau sa raman pe loc.. ((
A răspuns kitty pe 24.08.2011, ora 22:38, id: 37105 | mergi sus ▲
la fel si eu am fost aici admisa la buget si daca ma va primi acolo la fara bursa...
A răspuns catea_92 pe 24.08.2011, ora 22:42, id: 37106 | mergi sus ▲
Eu nustiu cum voi da eu daca am depus la ro ma duc acolo..cu sau fara bursa.. eu am intrat in md la buget..insa nu stau pe dubii pentu ca acesta e lok si asa sansa nu se mai da ..(am invedere de Romania).trebuia sa va ginditi mult mai bine... cind depuneati doc.. pentru ca posibil sa ocupati un loc la ro mult dorit de altul,asta in caz in care refuzati la Ro
A răspuns milocik pe 24.08.2011, ora 22:55, id: 37108 | mergi sus ▲
sint de acord. multi nu au posibilitatea sa plateasca contractul la MD si de asta depun si la RO ca pot avea bursa sau macar fara bursa,,
A răspuns alina12 pe 24.08.2011, ora 23:08, id: 37109 | mergi sus ▲
ne-am inselat in privintsa edu.ro! Nu a aparut nimic.. ((
A răspuns kitty pe 24.08.2011, ora 23:10, id: 37110 | mergi sus ▲
mda...trebuia intr-adevar sa va ginditi bine inainte de a da doc si in romania, pentru ca pentru cineva acel loc inseamna mult,e o sansa...ar trebui sa profitati de ea daca veti fi admisi...
A răspuns maria.maria pe 24.08.2011, ora 23:11, id: 37111 | mergi sus ▲
kitty,speranta moare ultima:D:D si in privinta la depunerea doc unii dau asa la misto si nu se gandesc la altii..mii rusine de asa oameni care sunt numai pentru ei!
A răspuns nitza17 pe 24.08.2011, ora 23:13, id: 37112 | mergi sus ▲
iar nimic...m-am saturat...ma duc sa ma culc...miine voi continua sa-mi fac griji si sa astept..poate avem mai mult noroc((
A răspuns maria.maria pe 24.08.2011, ora 23:21, id: 37113 | mergi sus ▲
hey people, as fi cea mai fericita sa-mi vad numele in lista celor admisi chiar si fara bursa, chiar si fara bursa las locul ocupat aici la buget...pur si simplu inca nu sunt la curent cu toate informatiile priviind situatia fara bursa!!! trebuie ceva de achitat acolo?caminul? la universitate ceva?
A răspuns catea_92 pe 24.08.2011, ora 23:22, id: 37114 | mergi sus ▲
am inteles ca exact aceleasi conditii,doar ca nu primim bursa..
A răspuns maria.maria pe 24.08.2011, ora 23:24, id: 37115 | mergi sus ▲
am mai auzit ca treb de deschis un cont ceva...cu nustiu citi euro , atitea avonuri ca nici nu stii ce sa mai crezi deam'..;)
A răspuns catea_92 pe 24.08.2011, ora 23:31, id: 37116 | mergi sus ▲
fitzi TARI
A răspuns doktor pe 25.08.2011, ora 00:27, id: 37117 | mergi sus ▲
offf...cind vor fi odat rezultatele celea...sunt cel mai asteptate rezultate...sper macar sa fiu admisa:(
A răspuns sandra92 pe 25.08.2011, ora 07:56, id: 37119 | mergi sus ▲
» Răspunde și tu!

Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.2140 secunde