Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

25 iunie 2026, ora locală: 15:11

 

Întrebări şi Răspunsuri (de la 2731 la 2745)

RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului

salut!!!
ma intereseaza daca este cineva la contabilitate
spuneti va rog cu ce medii participati shi in ce orashe ati ales sa studiati in rominia
multumesk mult

A întrebat Allex pe 05.08.2011, la 11:14

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

salut, a aplicat cineva pentru medicina veterinara?

A întrebat valik pe 04.08.2011, la 21:42

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

Spre exemplu sunt 3 universitati : 1 , 2 , 3 .

Fiecare universitate are câte 2 locuri . Câte unul la bursa şi câte unul fără bursă .

În concurs se înscriu doar 2 oameni .

Primul are media 10 . 00 . Eu am media 5 . 00

Primul bifează pe toate cele 3 universitati şi la bursă şi fără bursă . Eu la fel .

Este evident că el va intra la prima universitate , la bursă .

Acuma pe mine mă interesează EU LA CARE INTRU , LA PRIMA [FĂRĂ BURSĂ] SAU LA A DOUA LA [BURSĂ] _?

A întrebat massachusetts pe 04.08.2011, la 20:15

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Bună! am aplicat pt limbi moderne aplicate dar am citit in metodologie că se face o probă de aptitudini…aveți vreo idee cum,cînd și unde se face?

A întrebat Creatsa pe 04.08.2011, la 18:50

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

cine stie la ce numar din lista s-a ajuns la aceasta ora???????? mi sa spus sa vin maine ca azi n-am sanse sa trec, dar oricum stau cu grija, plzzzzz un raspuns s cine cunoaste!

A întrebat natyff pe 04.08.2011, la 16:21

răspunde sau vezi răspunsuri (3)

pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1

A întrebat pascaru pe 04.08.2011, la 14:36

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

Buna, am privit la tv precum ca: vor fi suplinite locurile la buget pentru absolventii XII care doresc sa-si continuie studiile in RO pina la 5000. Cineva poate sa-mi confirme daca este adevarat si daca se va aloca si burse. Fratele meu depune in acest moment dosarul la consulat pentru Reletii internationale, desi are note bune la obiectele de baza, nu suntem siguri ca va reusi, este visul lui de a studia in RO. Va rog sa-mi confirmati, cine cunoaste mai multe informatie.

A întrebat tatianaursu82 pe 04.08.2011, la 12:06

răspunde sau vezi răspunsuri (7)

Buna!
Am nevoie de ajutorul vostru............................as vrea sa stiu daca am nevoie de certificatul pentru sida, pentru studiile universitare?.................ms

A întrebat allesika pe 04.08.2011, la 10:05

răspunde sau vezi răspunsuri (3)

Buna, este posibil sa depun actele pentru pasaport romanesc, cu domiciliul in R. Moldova, la Timisoara?

A întrebat corizza pe 04.08.2011, la 09:16

răspunde sau vezi răspunsuri (3)

Pentru toti studentii si liceenii care vor fi admisi in Constanta si vor avea nevoie de ajutor ma pot contacta..MD-060193061;RO-0742356371.

A întrebat Braga pe 04.08.2011, la 00:56

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

am o intrebare ,,va rog sa ma ajute cineva...care e diferentza dintre: limbi moderne aplicate ....shi limba shi literatura (de ex. engleza-franceza)...ms mult:))

A întrebat americangirl pe 03.08.2011, la 20:53

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Bună)

Vroiam să întreb ce prezintă ordinul ministrului nr. 4722/29.09.2000 și Notei nr. 36466/04.09.2001,în legătură cu transferul studenților basarabeni de la o universitatea la alta?Și cum în general este acest proces? știu doar că trebuie să se păstreze domeniul fundamental și specializarea…însă în ce constă procedura?..și ce trebuie să faci ca să fii sigur transferat?

A întrebat natty pe 03.08.2011, la 20:46

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

1spetembrie

A întrebat nelion pe 03.08.2011, la 19:47

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

imi spune cineva dupa ce se finiseaza admiterea cind vor aparea reultatele????

A întrebat energic pe 03.08.2011, la 19:18

răspunde sau vezi răspunsuri (10)

poate sa-mi spuna cineva cite persoane au trecut astazi..sau la ce numar s-a oprit ? aproximativ desigur :) merci anticipat

A întrebat MAGNOLYA pe 03.08.2011, la 17:33

răspunde sau vezi răspunsuri (5)



Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.1714 secunde