Întrebări şi Răspunsuri (de la 2761 la 2775)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut, am si eu o intrebare. Acum sunt la facultate in Ro,la buget cu bursa. Vreau sa stiu daca imi fac actele romane(buletin, pasaport etc.) as putea sa fac o facultate la buget in calitate de cetatean roman? Multumesc anticipat si bafta celor ce-si depun acum actele!!!
A întrebat alina20 pe 02.08.2011, la 21:46
buna, stie cineva, in cazul ca merg sa depun pe 5-6, cand ma inscriu in lista, cu o zi inainte, sau...??
A întrebat iriadna pe 02.08.2011, la 21:30
Bună! am aplicat pt limbi moderne aplicate dar am citit in metodologie că se face o probă de aptitudini…aveți vreo idee cum,cînd și unde se face?
A întrebat Creatsa pe 02.08.2011, la 20:46
Cei care vor in Bucuresti si aveti intrebari de genu cum sunt caminele sau cum e viata acolo adresati-va
skype catyy_phoebe
A întrebat katy_921 pe 02.08.2011, la 20:41
Cine poate sa imi spune de unde sa fac rost de cererea de inscriere pentru studii universitare in RO?
A întrebat anishoara1703 pe 02.08.2011, la 19:53
Pot sa ma inscriu doar la o facultate, in acelasi domeniu fundamental cu specializari diferite? Ex.: Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi, domeniul fundamental Stiinte social-politice, specializarile Psihologie, Stiinte ale comunicarii si Stiinte administrative.
A întrebat Alyona pe 02.08.2011, la 19:11
nu auzit nimeni la publika tv, s-a spus ceva despre majorarea numarului de lokuri pentru basarabeni?
A întrebat kychuk25 pe 02.08.2011, la 18:54
Stie cineva in cite exemplare este necesar sa am legalizate actele pentru studii universitare?eu vreau sa optez pentru aceeasi specializare in 3 institutii de invatamint,dar nu stiu daca trebuie sa prezint la consulat un singur complect de acte sau 3 ? multumesc anticipat.
A întrebat RodicaB pe 02.08.2011, la 18:16
pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
A întrebat pascaru pe 02.08.2011, la 18:13
Salutare! Am o intrebare - este cineva cu asa-zisul "an compensator" facut la universitate? Adica, intrat in baza atestatului de 11 clase si clasa a 12-a terminata in cadrul universitatii. Am mare nelamurire cu foaia matricola, caci la calcularea mediei pe anii de studii, cl.X-XII s-au socotit doar mediile din clasele a XI-XII, fara a lua in considerare si media de clasa a X-a. Mi s-a spusca este asa ordin de la Ministerul Educatiei si pentru cei cu anul compensator nu le trebuie media de a X-a. Insa in foaia matricola, ceruta de statul roman, e o alta situatie. Ce sa fac?
A întrebat varsator pe 02.08.2011, la 18:09
va fi o problema daca in foaie matricola nu sant indicate notele de la bac?
A întrebat sashio pe 02.08.2011, la 15:10
cine a depus deja,,,,spuneti-mi va rog ,,totusi are vreo importanta de unde venim,(sud,nord,centru),sau la akolo nu intreaba nimeni de unde este fiecare
A întrebat americangirl pe 02.08.2011, la 14:50
Cine depune la drept si in ce orase?
A întrebat allesika pe 02.08.2011, la 14:17
CIne depune la SNSPA?
A întrebat nitza17 pe 02.08.2011, la 14:12
Cine stie la Chisinau sau facut liste deja?
A întrebat Alyona pe 02.08.2011, la 14:01











