Întrebări şi Răspunsuri (de la 3391 la 3405)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
buna, stie cineva , in ce cazuri se poate solicita adeverinta de autentificare a diplomei de bacalaureat, emisa de Ministerul Educatiei R. M. ???? si ce reprezinta adeverinta ? (am nevoia de adeverinta cand vr sa depun dosarul de inscreiere la facultate, prin ambasada?) mersi
A întrebat mere_lica pe 07.07.2011, la 16:23
salut .. imi poate spune si mie cineva unde trebuie sa dau documentele ca sa intru la Romania ? adica daca trebuie sa le dau la ambasada este nevoie sa ma programez sau cum e procedura ? stie cineva ? multumesc mult
A întrebat Georgiana pe 07.07.2011, la 15:32
Salutare!! Cine mai merge luni (11 iulie 2011) sa isi ridice certificatul de nastere de la Starea Civila Sector 1 Bucuresti?
A întrebat david pe 07.07.2011, la 13:35
Sunt moldovean si as vrea sa invaţ întro universitate din românia , spuneţimi va rog ce documente sunt necesare pentru depunere ?!?!
A întrebat FeeLGooD pe 07.07.2011, la 13:07
Mda....Ce pot spune m-am incurcat cu totul...Am vazut repartizarea locurilor pe anul precedent,dar in lista domeniillor nu am vazut jurnalistica.Ma poate ajuta cineva?Nu inteleg la ce domeniu ar trebui sa aplic in cerere,daca in foaia cu repartizare lipseste cu desavirsire.
A întrebat mya pe 07.07.2011, la 12:55
cererea facuta de parinti care sa permita studierea in Romania trebuie facuta de un parinte sau de ambii?
la consulat inscrierea e cu programare sau fara? ms
A întrebat cebymaster pe 07.07.2011, la 12:07
Spuneti-mi va rog in caz ca o sa doresc loc cu taxa....cum procedez? la fel merg la ambasada, cine stie?
A întrebat Cris_e pe 07.07.2011, la 11:13
Care forma medicala este necesara, cea 086u sau e? pt acum in clinici se gaseste doar cea "e"? mersi.
A întrebat inguta pe 07.07.2011, la 10:15
Dati cineva o foaie matricola in format electronic sau de undeva unde este oficial pentru admitere in romania.....
A întrebat Lenrock pe 07.07.2011, la 09:55
Cred ca cea mai mare problema la admitere e foaia matricola.(Cel putin pentru mine :p ) Deci, eu am absolvit colegiul.... in foaia matricola trebuie indicata media la obiecte dintre teorie si laborator sau doar teorie??? Si ce clase trebuiesc aratate, pentru ca la rom am vazut ca si klasa a 9-a la fel trebuie.
A întrebat Lenrock pe 07.07.2011, la 09:54
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca certificatul medical obtinut de la un medic de familie din Romania trebuie copiat si legalizat, sau se poate depune originalul ? Si o a doua intrebare - ce pagini anume trebuiesc copiate din pasaport ? Mentionez ca am absolvit liceul in Romania si am permis de sedere, deci nu am viza in pasaport.
Multumesc
A întrebat danila pe 07.07.2011, la 00:10
sALutare!ajutatima va rog,cind trebuie moldovenii sa depuna dosarul cind se incepe,spuneti va rog frumos!!!!
A întrebat Dima.Papuga pe 06.07.2011, la 22:51
buna, imi ziceti si mie va rog, la care universitati din bucuresti (pt k vreau doar in bucuresti)pot sa aplic, si daca pot sa solicit o universitate privata cu plata pt studii, adica nu am nevoie pt loc bugetar. ms anticipat
A întrebat iriadna pe 06.07.2011, la 21:27
Am auzit ca pentru a admite in Rominia la universitati,e nevoie sa am o anumita suma in cont,poate cineva sa-mi imi explice mai detaliat si cam care e suma minima?
A întrebat VikaB pe 06.07.2011, la 20:58
Spuneti si mie..daca nu am diploma de bacalaureat,ce pot sa aduc in locul ei ca sa vie valabil si echivalent cu diploma de bac?Deoarece imi dau dimploma de bac tarziu...
A întrebat Alyona pe 06.07.2011, la 20:19











