Întrebări şi Răspunsuri (de la 3376 la 3390)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
salut am depus actele la redobindirea cet.Romane la Chisinau pe 27.12.2010 .cum as putea urgenta procedura de redobindire a cet.Romane sau a afla numarul dosarului.Mersi anticipat.
A întrebat valeriog37 pe 08.07.2011, la 07:53
Salut! Vă rog mult de tot, poate cineva să-mi explice de la zero de ce acte am nevoe pentru a-mi continua studiile în România? Mulţumesc anticipat!
A întrebat Vasile_am13 pe 08.07.2011, la 00:32
buna, sunt persoane care fac rezidentiatu in romania sau au finisat in romania rezidentiatu? as vrea sai intreb cite ceva,va rog lasatimi ceva adrese de contact?
A întrebat maruigres pe 07.07.2011, la 23:32
unde opresc autocarele, microbuzele de pe ruta Chisinau-Bucuresti in Bucururesti?
A întrebat david pe 07.07.2011, la 23:00
Buna! cine e la curent, se poate circula pe la toate vamile cu actul precum ca ai depus juramantul fata de romania(foaia aia galbena)?
A întrebat david pe 07.07.2011, la 22:55
Buna!As vrea sa intreb daca am dat juramintul pentru cetatenie romana,dar nu am certificat de nastere,pasaport pot sa intru in universitate in Romania ca cetatean basarabean?Si inca una m-am adresat la biroul de informatii la consulatul roman pentru a afla situatia referitor la admiterea anul acesta dar mi-au spun ca nu dispun inca de informatii!Ce sa fac,cind incepe admiterea la Universitatea Alexandru Ioan Cuza?
A întrebat Lina.Sarpe pe 07.07.2011, la 22:51
buna,mi-a zis cineva ca pentru studii in Romanie e nevoie d analize la SIDA,e adevarat?
A întrebat irka pe 07.07.2011, la 22:37
Salutare!! Cine mai merge luni (11 iulie 2011) sa isi ridice certificatul de nastere de la Starea Civila Sector 1 Bucuresti?
A întrebat david pe 07.07.2011, la 22:16
Buna..Ash dori sa stiu daca pot depune actele la ambasada de la Balti..Sau ele trebuiesc depuse anumit la Chisinau?? Merci anticipat..
A întrebat Cristina11268 pe 07.07.2011, la 21:48
salut. vreau sa intru la medicina. am intrat pe mai multe site-uri ale universitatilor de medicina, si scrie ka trebuie de dat o proba scrisa. cine a intrat anul trecut sau mai inainte, asta e valabil si pentru absolventii basarabeni?
A întrebat kychuk25 pe 07.07.2011, la 21:00
Buna! Unde pot gasi informatii privind distibuirea locurilor la facultatea de medicina in Timisoara si Brasov? sau imi poate spune cineva. mersi
A întrebat lucero pe 07.07.2011, la 19:10
Salutare!! Cine mai merge luni (11 iulie 2011) sa isi ridice certificatul de nastere de la Starea Civila Sector 1 Bucuresti?
A întrebat david pe 07.07.2011, la 18:41
buna, vr sa depun dosarul de admitere la fac la ambasada din Ch. la specializarea educatie fizica si sport, stie careva trebuie data proba practică la disciplina sportivă???
ca pe saitul facultatii se intra pe baza de concurs, si la medicina la fel :(
A întrebat mere_lica pe 07.07.2011, la 17:55
Daca am cetatenie romana cu domiciuliu in moldova , pot opta p-u a depune dosarul de inscriere la fac, la ambasada ca moldovean?? treb sa dau si copie la certificat de nastere romanesc, sau numai acte Md?
A întrebat mere_lica pe 07.07.2011, la 16:59
N-a aparaut inca tabela cu cifrele de skolarizare pentru BASARABENI ?!
A întrebat Sireoshka pe 07.07.2011, la 16:40











