Întrebări şi Răspunsuri (de la 3511 la 3525)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut, am finisat anul acesta facultatea de medicina generala, spunetimiva rog, daca e posibil sa intru la rezidentura in romania, care este modalitatea de admitere ?
A întrebat maruigres pe 19.06.2011, la 00:14
Salut
Sunt din Chisinau, dar imi fac studiile in UK, fac programul A-levels , chimie, biologie si matematica.
Vreau sa aplic la o facultate de stomatologie in Romania.
In plus, mai am si pasaport Romanesc.
E posibil sa aplic ca student basarabean?
Pot aplica cu diploma de A-levels, sau trebuie sa o echivalez in Chisinau?
Si cum aplic, din moment in care imi primesc diploma abia in August
va multumesc anticipat
A întrebat MihaelaD pe 18.06.2011, la 22:41
Salut, sunt anul 2 la facultate in Romania(buget).As vrea sa stiu daca mai pot depune inca odata actele la ambasada pentru alt domeniu. Si daca ma las de facultatea pe care o fac acum,e posibil sa fiu admisa la buget din nou?Multumesc anticipat.
A întrebat alina20 pe 18.06.2011, la 21:45
Buna, spuneti-mi va rog cind vor fi expuse datele pentru Admiterea 2011-2012 in Romania pentru colegii. Va multumesc mult pentru raspuns!
A întrebat Marionela.Tirsina pe 18.06.2011, la 15:51
Buna ziua,sunt in clasa a X a la o scoala din Vaslui si as dori sa ma transfer la Bucuresti,este necesar sa-mi schimb permisul de sedere?daca da va fi cu plata??Am nevoie de un raspuns sigur,va rog ajutati-ma!! Multumesc...........
A întrebat vanciu pe 17.06.2011, la 19:37
Skypul meu este : (dumitriu7).
Va rog daca cunoasteti bine informatia necesara pentru admitere si puteti sa ma ajutati atunci va rog sa ma contactati pe skype. Am nevoie de ajutorul dvs.
A întrebat DumitruGodina pe 17.06.2011, la 17:04
Daca au trecut aproape 5 luni de cand am depus dosarul cu acte pentru redobandirea cetateniei, ce ar trebui sa fac? Sa mai astept? Si daca da, atunci cat?
Mersi anticipat
A întrebat danny pe 17.06.2011, la 17:02
Pentru studii in Romania trebuie sa prezint aceeasi fisa medicala ca pentru universitatile din Moldova?Am auzit ca trebuie sa si un certificat pentru Sida...Imi poate explica cineva?Multumesc anticipat!
A întrebat mya pe 17.06.2011, la 16:42
Buna, Spuneti-mi va rog care este procedura de depunere a actelor pentru studii in Romania 2011-2012?
Care sint actele necesare?
A întrebat valentina.rusnac pe 17.06.2011, la 13:33
Buna,
Spuneti-mi, va rog, este necasar ca unele documente pentru dosarul de inscriere sa fie autentificate de ambasada sau de misiunile diplomatice ale Romaniei din R.Moldova?
Si in ce perioada va fi concursul de admitere a tinerilor din R.Moldova ?
A întrebat DumitruGodina pe 16.06.2011, la 20:25
Buna, sunt din Chisinau
Spuneti-mi va rog cand pot depune dosarul la ambasada pentru a intra la universitate in ro?
A întrebat whitefenix pe 16.06.2011, la 18:37
sincer nu am găsit metodologia pt anul de studii 2011-2012...încă nu mă pot orienta pe site...
A întrebat murzea92 pe 16.06.2011, la 12:50
Salut,vă rog să-mi spuneţi ce documente sunt necesare pentru întrarea la Universitate la Iaşi
A întrebat murzea92 pe 16.06.2011, la 12:46
Buna ziua,
Imi puteti spune,va rog,daca pot depune actele pentru certificat de nastere romanesc la Chisinau,daca sunt cu domiciliul in Romania si cat costa
Va multumesc anticipat pentru raspuns
A întrebat lily88 pe 16.06.2011, la 09:56
Buna ziua,
Imi puteti spune,va rog,daca pot depune actele pentru certificat de nastere romanesc la Chisinau,daca sunt cu domiciliul in Romania si cat costa
Va multumesc anticipat pentru raspuns
A întrebat lily88 pe 16.06.2011, la 09:56











