Întrebări şi Răspunsuri (de la 2566 la 2580)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Buna ziua,
Spuneti-mi, va rog, de ce acte am nevoie pentru buletinul romanesc. E necesar sa am un act care atesta spatiul locativ, sau pur si simplu e necesar sa fie prezenta persoana care confirma ca ma ia la resedinta?
Ms anticipat pentru raspuns
A întrebat lily88 pe 18.08.2011, la 14:25
Buna ziua,
Spuneti-mi, va rog, de ce acte am nevoie pentru buletinul romanesc. E necesar sa am un act care atesta spatiul locativ, sau pur si simplu e necesar sa fie prezenta persoana care confirma ca ma ia la resedinta?
Ms anticipat pentru raspuns
A întrebat lily88 pe 18.08.2011, la 14:04
Salut pe ce data apar rezultatele la admitere studentilor in romania mersi anticipat
A întrebat pasalinicolae pe 18.08.2011, la 12:18
Salutare, stie cineva care este procedura aplicarii la master in Romania? De care acte am nevoie? Multumesc anticipat.
A întrebat dumitu pe 18.08.2011, la 11:03
Stie cineva, care sunt conditiile de admitere pt basarabeni care vor sa depuna actele direct la universitatile din Ro? mai mult ,a intereseaza cazarea, ca pe site-uri nu prea sunt informatii..mersi.
A întrebat inguta pe 18.08.2011, la 10:58
Buna ziua ! Am o mica intrebare, care ar dori sa-mi fie deja clara_)) Poate sa-mi spuie cineva cite zile se dau de obicei pentru confirmare la studii in RO dupa ce apar rezultatele, si de care documente am nevoie pentru a face treaba data?
Multumesc......
A întrebat Andy pe 18.08.2011, la 01:34
Printre docs necesare pentru a obtine viza in Ro se mai cere si certificatul de nastere. Cine stie daca este obligatoriu de a-l prezenta si daca merge acela de tip vechi sau e necesar duplicatul in limba romana?
A întrebat mallina pe 18.08.2011, la 01:08
Salut,eu vreau sa depun documentele la Bucuresti la politehnica la contract.Pe ce data pot sa plec la Bucuresti si ce documente trebuie sa pregatesc?imi trebuie urgent raspunsul!mersi.
A întrebat Tiran pe 17.08.2011, la 23:34
Daca am depus actele pt redobandirea cetateniei,cum pot sti numarul dosarului?Am depus documentele in decembrie 2010 si pana acum nu am primit nici o scrisoare cu numarul dosarului.
A întrebat elena2010 pe 17.08.2011, la 23:06
Buna !
Dupa ce am fost admis in Romania, ce trebue sa fac apoi ?
Explicati in detaliat pasii ...
Mersi anticipat !
A întrebat Eugeniu_2011 pe 17.08.2011, la 22:23
salut,,,rs va rog,in tur 2 pot depune in ro persoana care nu au depus in primul tur?ms
A întrebat qriss pe 17.08.2011, la 20:18
Caut colegi/colege de apartament.
Camera mobilata pentru 2 pers (1 pers = 75 euro)
Toate conditile sunt !
Mai multe detali :
MD- 069 168 373 (Valentina)
RO- 075 17 27 652 (Andrei)
A întrebat bass pe 17.08.2011, la 20:07
Buna! Am o intrebare pentru cei care deja studiaza in Romania: spuneti-mi va rog e posibil sa scrii cerere pentru a amina achitarea contractului in Moldova, si daca da cum ati facut-o? Multumesc!
A întrebat tanya92 pe 17.08.2011, la 16:06
ce documente sunt necesare pentru visa? si cind putem depune la consulat? O.o
A întrebat Barby pe 17.08.2011, la 15:54
salut,cand si cum se poate de transferat de la o scoala la alta(de la un colegiu din vaslui la un colegiu din bucuresti,trec a 11-a)
A întrebat vanciu pe 17.08.2011, la 13:30











