Întrebări şi Răspunsuri (de la 2821 la 2835)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Cine a fost azi la Balti sau mai e acolo, relatati-ne si noua cum e situatia, am inteles ca sunt multi acolo dar nu se primesc azi actele.
A întrebat butterfly pe 31.07.2011, la 17:15
http://www.jurnaltv.md/ro/news/burse-pentru-tinerii-moldoveni-273890/#
Informatie foarte utila!!!
A întrebat vilikan pe 31.07.2011, la 15:39
Putem bifa ambele optiuni cu bursa si fara bursa?
A întrebat inguta pe 31.07.2011, la 14:33
dapu parca nu primesc azi documentele?sau da ?????
A întrebat liviu2011 pe 31.07.2011, la 13:38
Lume care are de venit la Balti veniti mai repede...aici in lista sunt deja 320 ....
succese
A întrebat whitefenix pe 31.07.2011, la 11:42
Spuneti-mi Va rog care este modalitatea de inscriere la facultatile din Romania pe cont propriu a cetatenilor basarabeni, adica ca cetatean strain, a statelor care nu sunt membre a uniunii Europene. ?
A întrebat fredi pe 31.07.2011, la 10:33
Buna.. la Universitatea I. Luca Caragiale din bucuresti doreste cineva?
A întrebat nelion pe 31.07.2011, la 10:08
Spuneti-mi va rog,unde as putea gasi o lista cu locurile ramase libere pt studentii cu liceul absolvit in Romania, daca nu am reusit si doresc sa aplic in sesiunea din toamna.
Merci
A întrebat enzeru pe 31.07.2011, la 00:12
Salut. Stie cineva turul 2 cind se face? in septembrie sau la sf lui iulie?
A întrebat Michelle pe 30.07.2011, la 23:56
dar miine stam acasa????
A întrebat liviu2011 pe 30.07.2011, la 23:24
Aplica cineva pt stiinte ale comunicarii?
A întrebat inguta pe 30.07.2011, la 22:10
pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
A întrebat pascaru pe 30.07.2011, la 21:50
ANUNŢ IMPORTANT
În perioada 01.08.2011 – 8.08.2011 în Republica Moldova se va afla o comisie care va primi dosarele candidaţilor în vederea înscrierii în învăţământul de stat din România, universitar şi preuniversitar.
Condiţiile de înscriere şi metodologia sunt prevăzute în Ordinul de Ministru privind metodologia de şcolarizare a cetăţenilor de origine etnică română din Republica Moldova. Ordinul respectiv poate fi consultat la www.edu.ro, pagina de internet a Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului.
La Bălţi, comisia va primi dosarele la Universitatea Alecu Russo, prin amabilitatea conducerii universităţii, în zilele de:
- 1 august (orele 9.30 - 18.00);
- 2 august (orele 9.30 – 15.00).
La Chişinău, dosarele se depun pe strada Vlaicu Pârcălab nr. 39, în sediul fostului Consulat al României, în zilele de:
- 3 august 2011 între orele 9.30 – 18.00
- 4 august 2011 între orele 9.30 – 18.00
- 5 august între orele 9.30 – 18.00
- 6 august între orele 9.30 – 15.00.
La Cahul comisia se va afla la Universitatea Barbu Petriceicu Hasdeu, prin bunăvoinţa conducerii universităţii, în ziua de:
- 7 august între orele 9.30 – 18.00
- 8 august între orele 9.30 – 15.00.
Deci la Balti admiterea va incepe de luni, nu de duminica, cum se presupunea anterior.
A întrebat dizseh pe 30.07.2011, la 21:49
ma ajuta cineva oare alooooooooo
A întrebat mariancik.m pe 30.07.2011, la 21:44
Spuneti-mi va rog, unde as putea gasi mediile celor de anul trecut admisi la studii in Ro?dati-mi va rog un link..!mersi.
A întrebat inguta pe 30.07.2011, la 21:38











