Întrebări şi Răspunsuri (de la 2836 la 2850)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Hmmm... rau ka nu si miine :(
A întrebat TiNa4kA pe 30.07.2011, la 20:55
Salutare,deci dupa cum am inteles nu duminica se primesc dosarele la Balti ci luni?da?
A întrebat TiNa4kA pe 30.07.2011, la 20:40
salut, la ambasada am nevoie de diploma de gimnaziu (9 clase)?!
merci :)
A întrebat ludmila_11 pe 30.07.2011, la 20:34
inca o intrebare cine merge la ,,administrarea afacerilor,,? credeti ca am sanse daca la bac am 8 iar media generala 8,47? poate ma ajuta cineva cu un raspuns,va rog foarte mult,orasele in care as vrea sa depun ar fi :iasi, bacau
A întrebat mariancik.m pe 30.07.2011, la 20:14
salut, spuneti-mi va rog mult daca e informat cineva :e vreo problema daca eu bacu l-am dat anul trecut? am aceleas posibilitati ca si ceilalti care l-au dat anu acesta?va rog un raspuns cit mai urgent,multumesc
A întrebat mariancik.m pe 30.07.2011, la 20:09
salut! cine doreste sa aplice la stiinte politice? Dintre cei admisi la aceasta specialitate in Ro imi poate zice cineva ce sanse am de a fi admis de exemplu la Suceava(4locuri) sau Constanta(3locuri) cu media mai mika de 8? Multuuuumesc.
A întrebat vilikan pe 30.07.2011, la 19:42
buna..ma poate cineva ajuta...daca vreau sa depun in acelasi oras la romania la universitate cu facultati diferite si specialitati la fel diferite?...va rog frumos...am nevoie de ceva raspunsuri..mersi anticipat
A întrebat iziumchik pe 30.07.2011, la 17:32
Buna, cine este interesat de stiinte economice?
As vrea sa mai stiu unde imi recomandati cu 9.25 la bac si 9.95 media la liceu. Ms.
Ce oportunitati si care-i perspectiva economistilor tineri in Romania?
A întrebat Irynuka pe 30.07.2011, la 16:58
Care este media minima pentru facultatea de medicina shi in ce orash ( in anii precedenti) ?
A întrebat Styng pe 30.07.2011, la 14:47
as avea nevoie de kiteva sfaturi,daka ma poate ajuta cineva...am media 9.30, shi pentru Bac -9.25. Vreau sa depun la drept in Galati,Iasi shi Brasov... am shanse? :(
A întrebat sun_set pe 30.07.2011, la 11:13
Salutare ;) .. Lume ajutatsima pls => Mi-am primit certificatul de nashtere roman... shi stau la dubii , ce sa-mi fak mai intii.. BULETIN sau PASHAPORT ? Cu buletinul pot ushor intra shi ieshi in Romania ??? Dar in alte tsari din EU ? (pina akum am intseles ka ku buletinul apuci unde vrei doar prin EU... dar pashaportul trebuie pentru a circula in alte tsari kare nu intra in EU)...ajutatsima pls..
A întrebat SiReoShKa pe 30.07.2011, la 11:11
Sorry,daca poate repet intrebarea,dar...e necesar sa depun actele numaidecit la Chisinau,daca mi-am terminat studiile intr-o institutie din zona centrala?sau pot da si la Balti/Cahul?
A întrebat mya pe 30.07.2011, la 09:40
Salut!Am media la bac 9.00 si media pe 3 de studii 9.37,,,spuneti-mi va rog am sanse sa fiu admisa la Universitatea de Medicina din Iasi?,,Mersi anticipat!
A întrebat criss pe 30.07.2011, la 09:37
Salut, cine aplica la specialitatea matematica-informatica sau stiinte ale naturii
A întrebat DumitruGodina pe 30.07.2011, la 00:38
ANUNŢ IMPORTANT
În perioada 01.08.2011 – 8.08.2011 în Republica Moldova se va afla o comisie care va primi dosarele candidaţilor în vederea înscrierii în învăţământul de stat din România, universitar şi preuniversitar.
Condiţiile de înscriere şi metodologia sunt prevăzute în Ordinul de Ministru privind metodologia de şcolarizare a cetăţenilor de origine etnică română din Republica Moldova. Ordinul respectiv poate fi consultat la www.edu.ro, pagina de internet a Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului.
La Bălţi, comisia va primi dosarele la Universitatea Alecu Russo, prin amabilitatea conducerii universităţii, în zilele de:
- 1 august (orele 9.30 - 18.00);
- 2 august (orele 9.30 – 15.00).
La Chişinău, dosarele se depun pe strada Vlaicu Pârcălab nr. 39, în sediul fostului Consulat al României, în zilele de:
- 3 august 2011 între orele 9.30 – 18.00
- 4 august 2011 între orele 9.30 – 18.00
- 5 august între orele 9.30 – 18.00
- 6 august între orele 9.30 – 15.00.
La Cahul comisia se va afla la Universitatea Barbu Petriceicu Hasdeu, prin bunăvoinţa conducerii universităţii, în ziua de:
- 7 august între orele 9.30 – 18.00
- 8 august între orele 9.30 – 15.00.
Deci la Balti admiterea va incepe de luni, nu de duminica, cum se presupunea anterior.
A întrebat butterfly pe 30.07.2011, la 00:33











