Întrebări şi Răspunsuri (de la 2851 la 2865)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut, am o neclaritate in ce priveste declaratiile, este o urgenta si de aceea necesita un raspuns foarte clar, trebuiesc 2 declaratii pentru a depune documentele la studii in Romania, apropo daca puteti sa scrieti si continutul acestor declaratii, eu din cite cunosc trebuie o declaratie pentru scolarizarea elevului iar alta trebuie pentru inscrierea la concursul de admitere....
Mersi^^
A întrebat DumitruGodina pe 30.07.2011, la 00:22
O nelamurire mare...
Studii preuniversitare
o declaratie e de ajuns?..sunt ambele semnaturi si sunt mentionati ambii parinti
dar sunt si alte pareri..1 pentru scolarizare2pentru participare la concursul de admitere
????????????????????
A întrebat Alinutsa pe 30.07.2011, la 00:13
Incerc la limbi moderne....cu media 8.50 undeva....si dau in 3 orase...Iasi, Bucuresti si Cluj...care ar fi sansa cea mai buna de a invata la aceasta specialitate?
A întrebat Liusha pe 29.07.2011, la 21:12
E greu sa intri la facultate in Cluj?
A întrebat Liusha pe 29.07.2011, la 20:03
Poate cineva sami spuna,cind anume se depun actele pentru studii in Ro la Chisinau,precis,va rog frumos
A întrebat Berlinschi pe 29.07.2011, la 19:55
cine stie daca in foia matricola nu sunt scrise notele anuale...numai aparte pe sem I si alaturi sem II e vre-o problema???
A întrebat Cris_e pe 29.07.2011, la 18:14
Salut. E posibil pentru moldovenii ce sunt admisi la universitate in Romania sa-si gaseasca un loc de lucru, macar si ceva part-time? Are cineva experienta cu asa ceva?
Asa cum anul acesta au fost acordate putine locuri, nici nu mai vorbim de cele cu bursa, cred ca este o necesitate sa ai un venit minim ca sa te intretii. Doar nu poti sa depinzi de parinti toata viata :)
P.S.: nu stiu daca ma ajuta asta cu ceva, dar am certificat de nastere romanesc. Mi-ar mari cumva sansele sa gasesc un lucru?
A întrebat talian pe 29.07.2011, la 18:04
sal...cine opteaza pentru Timisoara? ce specialitate?
A întrebat adaiulica pe 29.07.2011, la 17:50
Salut, am citit intr-un ziar ca admiterea nu va mai fai la cahul doar la Balti si Chisinau, e adevarat>? si este o anumita taxa de achitare la depunerea actelor?
A întrebat Dorinel pe 29.07.2011, la 17:14
Cei care vor in Bucuresti si aveti intrebari de genu cum sunt caminele sau cum e viata acolo adresati-va
skype catyy_phoebe
A întrebat katy_921 pe 29.07.2011, la 16:43
Salut....opteaza cineva in Alba Iulia???
A întrebat anita21 pe 29.07.2011, la 15:18
pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
A întrebat pascaru pe 29.07.2011, la 14:38
spunetzi-mi va rog..pot eu dupa ce am finisat clasa a opta sa fiu admisa la liceu in Romania,pentru ca daca voi invata acolo dupa clasa a 9-a va trebui sa mai repet un an?
A întrebat Marina8 pe 29.07.2011, la 11:08
Cine opteaza pentru facultatea de limbi straine? Va rog lasati cite un raspuns!!! Merci anticipat!!!
A întrebat dulceata171992 pe 29.07.2011, la 09:59
spuneti va rog unde,cind și cum trebuie sa depunem actele pentru turul 2?
A întrebat lilik pe 29.07.2011, la 09:50











