Întrebări şi Răspunsuri (de la 2881 la 2895)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
salut, spuneti-mi va rog in turul 2 pot sa-mi schimb optiunile(domeniul,orasele)?????
Si as mai vrea sa stiu:care este totusi procedura de selectare a candidatilor?
A întrebat Cris_e pe 28.07.2011, la 13:42
Salut,as dori sa stiu daca pot sa depun documentele la Rominia pe baza de contract la universitatea politehnica,in caz ca nu trec la buget?
A întrebat Tiran pe 28.07.2011, la 13:34
pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
A întrebat pascaru pe 28.07.2011, la 12:38
la teologie nu sant indicate domeniile unde poti sa aplici, eu vreau la arta sacra, ma poate ajuta cineva, pot alege acest domeniu?
A întrebat sashio pe 28.07.2011, la 12:37
salut am dori sa stiu daca pot sa mai depun dosarul pentru admiterea la masterat pe locurile acordate basarabenilor? am terminat faculatea in romania cu bursa , si am obtinut cetatenia de 2 ani. oare mai pot sa ma inscriu la master pe locurile basarabenilor daca am cetatenie? nu am mai facut nici un master. cineva mi-a zis ca pot sa fac un master cu bursa sau fara pe locurile acordate basarabenilor, insa nu sunt sigura. va rog sa imi raspundeti daca stiti sau daca ati facut un master , chiar daca sunteti cetatean cu dubla cetatenie.
va multumesc
A întrebat danas pe 28.07.2011, la 11:59
Buna!Stie cineva cum va decurge depunerea dosarelor la ambasada Chisinau,o sa fie cu programari sau rand liber?
A întrebat Alyona pe 28.07.2011, la 09:39
salut. mai depune cineva la master in cluj, babes bolyai?
A întrebat daianiss pe 28.07.2011, la 09:38
cum va decurge depunerea dosarului, trebuie de venit mai devreme (cu noaptea in cap) ca sa prinzi loc? multumesc
A întrebat sashio pe 28.07.2011, la 09:19
salut prieteni!!!explicati-mi va rog ce trebue sa fac la notar...in privinta declaratiei scrisa de parinte,am 17 ani tre sa plec doar cu un parinte sau cu ambii? sami lase va rog cineva skypul sau adresa de mes ca sami explice mai detailat. ms mult mult de tot!!! Toate bune!!!
A întrebat vilikan pe 28.07.2011, la 01:10
Salut tuturor. Am si eu o intrebare in privinta adeverintei de nastere. Daca e in chirilita duplicatul e neaparat sa-l luam de la arhiva sau putem sa-l traducem la traducator? In cam cit timp se face acest proces? mersi mult anticipat.
A întrebat Michelle pe 28.07.2011, la 01:03
Zdarova)
asha o intrebare, in cererea de inscriere unde tre' d' indicat studiile solicitate se poate de indikat 3 orashe dintre care pe unul sa il repetzi pt a solicita alta specialitate din acelashi domeniu fundamental?
d.ex.: Domen.fundamental: medicina
1. Cluj ...specializarea Farmacie
2. Constanta.. specializarea Farmacie
3. Cluj... specializarea Medicina
multzumesc anticipat!
A întrebat kolea_naumov pe 28.07.2011, la 00:37
Salut
Am facut liceul in RO, iar acum am fost admisa la facultate in RO ,dar imi expira permisul de sedere in septembrie.
As putea sa-mi fac viza din MD? Voi fi inclusa intr-o lista cu studenti moldoveni ce fac studiile in RO, daca eu personal am depus actele la facultate?
Multumesc anticipat.
A întrebat amalia pe 27.07.2011, la 23:38
Buna ! va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns...:Am diploma de bac din 2006, si acum nu am de unde scoate foia matricila, ca universitatea la care am facut studii s-a inchis (Universitatea Real-Umanistica din or. Cahul) dar am posibilitatea sa scot foaia matricola pentru clasa 10 si a 11, de la o scola care am studiat. Cine ma poate ajuta cu un raspuns va rog, nustiu cum sa procedez, mersy anticipat...
A întrebat ingerasul_87 pe 27.07.2011, la 20:36
copia la buletin si pasaport trebuie legalizata sau nu?
A întrebat sashio pe 27.07.2011, la 19:01
testul sida e obligator, daca am forma 86?
A întrebat ingerasul_87 pe 27.07.2011, la 18:55











