Întrebări şi Răspunsuri (de la 2896 la 2910)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
dar daca clasa 10 si a 11 am focut-o untr-o scoala, si 12 in alt liceu, cum sa procedez?
A întrebat ingerasul_87 pe 27.07.2011, la 18:52
cum credeti cu media de la bac 8,97 si media la note de la colegiu 7,7 am sanse sa intru in Bucuresti la teologie
A întrebat sashio pe 27.07.2011, la 16:57
Studii preuniversitare
Este nevoie de o declaratie sau doua??
Acordul scris al părinţilor/tutorelui pentru înscrierea elevului/elevei la concursul de admitere în România (declaraţie notarială); declarația notarială a părintelui (tutorelui legal) privind școlarizarea în România a elevului (ei) minor
heeelp pliz..))
A întrebat Alinutsa pe 27.07.2011, la 15:20
spuneti mi va rog pu master in cluj cite locuri sint cu taxa si cite fara taxa, si care e perioada de admitere?
A întrebat daianiss pe 27.07.2011, la 14:18
spuneti mi va rog pu master in cluj cite locuri sint cu taxa si cite fara taxa, si care e perioada de admitere?
A întrebat daianiss pe 27.07.2011, la 14:17
pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
A întrebat pascaru pe 27.07.2011, la 12:37
si mai am 2 intrebari:
1. daca am pasaport roman pot sa intru la universitate ca cetatean a ro, dar avind liceul terminat in md (rspectiv sustinind examenele de admitere)?
2. daca vreau sa intru la contract e nevoie de ceva examine de admitere?
multumesc mult
A întrebat ludmila_11 pe 27.07.2011, la 11:50
salut. cind vin rezultatele de la admitere? dupa sau pina la 20 august? si in ce forma (email, scrisoare)?
merci mult
A întrebat ludmila_11 pe 27.07.2011, la 11:46
Buna tuturor. Ce fac cu diplomele nationale? A avut cineva experienta aceasta? Se merita sa le prezint? Valoreaza? Multumesc.
A întrebat Irynuka pe 27.07.2011, la 11:16
este posibil de echivalat diploma de licenta din moldova in romania, cum procedez in cazul asta, unde ma adresez. Eu am sunat la universitatea unde vreau sa-mi echivalez diploma si mi-au zis ca asa ceva nui posibil pentru ca moldova nu face parte din UE, dar mi se pare ca persoana cu care am vorbit nu era competenta sa-mi raspunda la asa ceva. Daca cineva stie cum de procedat va rog sa ma ajutati
A întrebat sashio pe 27.07.2011, la 11:00
Salut! e adevarat ca daca dai documentele pentru admitere la vreun colegiu din MD nu te primeste in Ro?? va rog raspundeti,imi trebuie URGENT. multumesc anticipat!
A întrebat Pollynush pe 27.07.2011, la 10:40
cine stie?, in lista aktelor ce se depun pu studii in Rom.(vezi anexa 2), "Copie legalizată a adeverinţei medicale care să permită accesul în colectivitate" - este vorba despre forma medicala U-086 ?
A întrebat glucida pe 27.07.2011, la 09:41
lume, cine stie, Cerere de înscriere – formular tip (Anexa nr. 1A), trebuie completata la calculator din timp, sau de mina - pe loc la balti?
A întrebat glucida pe 27.07.2011, la 09:37
In fiecare zi cineva mai inventeaza cite un act care "adica" ar trebui anexat la dosarul pentru ambasada.E adevarat ca trebuie sa am copii legalizate a certificatelor de nastere/buletinelor/pasapoartelor parintilor daca am deja 19 si depun la universitate?Si daca da,atunci sunt necesare a ambilor parinti?Si inca una:Am nevoie de vriun act eliberat de primarie care sa confirme locul de trai?
A întrebat mya pe 27.07.2011, la 06:44
Buna ziua am o intrebare:
Daca locuiesc in Calarasi am dreptul de a depune actele la Balti?
Multumesc anticipat!!!!!!!!!!!
A întrebat alexander996 pe 26.07.2011, la 23:06











