Întrebări şi Răspunsuri (de la 3181 la 3195)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut, eu am descarcat metodolagia insa am niste nelamuriri.
Copie dupa pasaport/carte de indentitate al candidatului si al parintilor/tutorilor legali eliberate de autoritatile din R.Moldova.
Si nu inteleg, este nevoie de copia posaportului, a cartii de identitate sau sunt obligatorii ambele?\
Multumesc anticipat!!!
A întrebat Alinutsa pe 18.07.2011, la 13:35
Cind o sa apara listele cu numarul de locuri care se acorda pentru Republica Moldova? Si cind se incep Aplicarile?
A întrebat pitaGOREA pe 18.07.2011, la 12:49
Cererea de inscriere trebuie scoasa la printer sau o sa o completam acolo la consulat?
A întrebat inguta pe 18.07.2011, la 11:45
E o problema daca in doasrul personal, nu sunt indicate notele de la bac? ele sun in diploma de bac..
A întrebat inguta pe 18.07.2011, la 11:38
Ajutati-ma va rog...este posibil sa fiu admisa la medicina cu media de concurs putin mai mica de 9...adica 8,80....am sanse? Am vazut ca in 2009 au fost admisi si cu 8,35 la medicina...deci este posibil?
A întrebat Cris_e pe 18.07.2011, la 11:21
Ce fel de mapa avem nevoie pt a pune actele in ea, cu sina , sau simpla, sau n-avem nevoie?
A întrebat inguta pe 18.07.2011, la 11:00
pe ce data se incepe admiterea elevilor in romanaia ??
A întrebat snakeice pe 18.07.2011, la 10:34
Buna ! Am si eu 2 intrebari : 1) xerocopiile la buletin si pasaport trebuie si ele legalizate ? 2) in cererea de inscriere in ciclul de licenta sunt stipulate 2 tipuri de burse : fara taxa de scolarizare si cu bursa sau fara taxa de scolarizare si fara bursa. Se poate de bifat ambele variante sau e strict necesar doar una ? Multumesc anticipat !
A întrebat E-A pe 18.07.2011, la 10:16
salutare .. imi spune si mie cineva va rog frumos .. documentele de inscriere la universitate se depun la ambasada sau la consulat ? ms mult ..
A întrebat Georgiana pe 18.07.2011, la 10:02
am o neclaritate, de ce in lista facultatilor din metodologie nu este inclusa medicina generala... nu o pot alege?
A întrebat galina92 pe 18.07.2011, la 09:46
Buna.imi puteti spune si mie pe ce data totusi se va incepe depunerea la ambasada Romaniei in Chisinau? ms anticipat)
A întrebat Crys_Tyna pe 18.07.2011, la 02:40
Buna la toti,ma chinuie o intrebare...iata in metodologie in Anexa 6 sunt 14 Universitati (Domeniile de studiu de licenţă în centrele de an pregătitor începând cu anul de învăţământ 2011/2012)...numai din acestea 14 avem dreptu de a alege,sau toate universitatile din Ro ne sunt la discretie?? ms,astept rs ,vam pupat
A întrebat Pan_dora pe 18.07.2011, la 00:57
Daca voi avea la mina foaia matricola imi va trebui si dosarul personal ?
A întrebat PiSLa pe 17.07.2011, la 23:28
Care este diferenta intre certificatul medical tip 086-u si cel de tip 086-e?
A întrebat IMihai pe 17.07.2011, la 23:26
kind se incepe termenul de depunere a documentelor pentru admiterea in Romania la Ambasada/
A întrebat djiko777 pe 17.07.2011, la 21:49











