Întrebări şi Răspunsuri (de la 3211 la 3225)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut ! Mi-am fakut kopie legalizata la cert.de nashtere. Dar el e de tip vechi, adika in limba rusa shi chirilika... dar datele mele sunt scrise in romana ... de exemplu "Имя/Нуме - Sergiu" nu pot sa apara probleme ??? nu trebuie tradus ?
A întrebat sireoshka pe 16.07.2011, la 17:25
Câte locuri (la buget și pe contract) sunt alocate/ rezervate pentru basarabeni, la jurnalism, pentru anul viitor? Mulțumesc anticipat.
A întrebat avilius pe 16.07.2011, la 16:31
Este posibil de a intra cu 9.29 la Iasi la drept la buget? ma tem sa nu ramin pe drumuri , sau poate ce oras e mai bun in acest domeniu?
A întrebat milocik pe 16.07.2011, la 14:53
Spuneati va rog este valabil (copia) Dosarului Personal unde sunt notele din clasele I-IX? unde pe aceasta copie sunt puse stampilele si samnaturile de catre derectoare si este scris ca corespunde originalului ...
A întrebat PiSLa pe 16.07.2011, la 14:35
Am auzit ca sunt universitati care acorda locuri bugetare pentru moldoveni,dar nu acorda loc in camin...Stie cineva astfel de universitati?
A întrebat mya pe 16.07.2011, la 14:32
buna...am si eu o problema,cum pot depune actele pentru admitere la facultatea de arte din constanta.azi e 16 iulie,si am citit pe saitul oficial al facultatii ca se primesc cererile de admitere pina pe 19 iulie.eu sunt din or.cahul si am fost la ambasada si mi sa spus ca nu a venit inca de la ministerul invatamintului anunt ca sa putem depune actele.si sincer nici nu stiu si care acte.reusesc oare sa depun la ambasada actele daca trece termenul de admitere?si oare ma va anunta ce acte trebuie?va rog daca cineva ar putea sa-mi explice...ca am un stres mare ca nu voi reusi...mersi mult
A întrebat iziumchik pe 16.07.2011, la 14:24
Salut! Îmi doresc foarte mult să fac facultatea în România. Însă nu știu ce orașe aș putea să aleg. Știu că Iași, Cluj, București sunt printre cele mai bune centre universitare. Însă am văzut că aici intră doar cei cu medii destul de mari.Eu am 9,02 pe cei 3 ani de liceu și 9,5 la BAC. Ar putea cineva să îmi dea câteva idei pentru specializarea contabilitate (sau finanțe).În Brașov aș avea ceva șanse?
Mulțumesc anticipat!
A întrebat Dutza pe 16.07.2011, la 13:41
Salut.
Stie cineva din experienta proprie sau din auzite cum decurge procesul daca vrei la studii cu taxa in Romania ?
Personal am aflat ca trebuie de echivalat la Bucuresti diploma de Bac unde trebuie sa sustii si un eventual examen de diferenta la Limba Romana si Istoria Romanilor in caz ca nu faci parte din statele membre ale Uniunii Europene, este adevarat? Alte metode de a aplica la contract nu exista ?
Mersi anticipat
A întrebat ladycristinna pe 16.07.2011, la 13:39
As vrea sa vorbesc cu cineva care studiaza la relatii internationale si studii europene.Am unele intrebari si cred ca nu are rost sa le postez cite pe una,mai bine vorbesc cu o persoana care cunoaste concret situatia.Astept cu nerabdare:)))
A întrebat mya pe 16.07.2011, la 13:28
va rog frumos spuneti-mi daca cu o medie de 8.42 pe 3ani de liceu si cu o medie de 9.50 la bac am sanse la buget fara bursa la medicina dentara ,macar la vrio una din toate universitatile de medicina din ro?va multumes sunt ft confuza si stresata din aceasta cauza ,ma bazez si pe faptul ca anul acesta statul roman ofera cele mai multe burse si locuri la buget unei alte tari adica RM si poate am ceva sanse mcar la vrio una din universitati
A întrebat larissa pe 16.07.2011, la 13:17
am dat pasaportul strain pentru prelungire si il voi lua abia pe 11 august.. poate cineva sa ma ajute? ce as putea sa fac?
A întrebat karina.v pe 16.07.2011, la 13:07
Ce poate sa se intimple in cazul in care eu am foaia matricola cu mediile pe 3 ani, dar ea nu contine calificativele obtinute la bacalaureat? Trebuie sa-mi mai fac una?
A întrebat butterfly pe 16.07.2011, la 08:10
Ce poate sa se intimple in cazul in care eu am foaia matricola cu mediile pe 3 ani, dar ea nu contine calificativele obtinute la bacalaureat? Trebuie sa-mi mai fac una?
A întrebat butterfly pe 16.07.2011, la 08:10
conform informatiei publicate pe edu.ro admiterea in chisinau va fi de pe 26 -29iulie... cat de veridica este info? si daca nu atunci cand va fi stabilita o data exacta?. cand vor fi afisate si locurile acordate studentilor?
A întrebat inoroaga pe 15.07.2011, la 23:58
mie mi-au dat de la scoala foaia matricola pentru clasele I-IX.Vor fi probleme daca ma adresez cu aceasta foaie sau e nevoie doar de clasele V-IX??
A întrebat Pollynush pe 15.07.2011, la 23:43











