Întrebări şi Răspunsuri (de la 3301 la 3315)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Salut, spuneti-mi va rog totusi cind incepe admiterea pentru basarabeni in Romania?
A întrebat MikiB pe 12.07.2011, la 23:22
Salut,
Imi poate spune cineva, mie care am 16 ani imi va trebui cazierul juridic de la politie, pentru ca am auzit ca anul trecut la unii le-au trebuit la altii nu, si stau pe ginduri.
A întrebat DumitruGodina pe 12.07.2011, la 22:55
Admiterea este organizată, la majoritatea facultăţilor, sub forma concursului de dosare; excepţie face Facultatea de Drept, unde candidaţii vor susţine, începând din acest an, o probă la disciplina Limba română ce va reprezenta 50% din media finală.( A.I. Cuza, Iasi)
ESTE VALABIL,OARE SI PENTRU BASARABENI? VOM SCRIE SI NOI PROBA?
A întrebat Mihaita pe 12.07.2011, la 22:27
buna, daca vreau sa aplic dosarul numai pt o Universitate din Ro si nu la 3 este vreo problema?Ms!
A întrebat alondra pe 12.07.2011, la 21:15
salut, cine ma poate ajuta cu un sfat, cum sa procedezi- am depus actele pentru cetatenie- in 2010 , mai, si inca nu am nici un raspuns. ce trebu sa fac?
A întrebat chira pe 12.07.2011, la 20:38
Cine stie ! se poate de aplicat copia la pasaportul roman in cazul in care la acel moldovenesc a expirat data valabilitatii ?
A întrebat Sandi pe 12.07.2011, la 20:29
Buna!Cine stie cum se fac transferurile de la o facultate din MD in Ro,si daca se poate de facut transferu?
A întrebat Alyona pe 12.07.2011, la 19:51
buna, cine stie cand incep inscrierile la consulat?
A întrebat iriadna pe 12.07.2011, la 19:43
buna, asa o intrebare , la mine a expirat data valabilitatii la pasaport , pot sal apli copia la acel romanesc , buletin romanesc nu am , il aplic pe acel moldovenesc
A întrebat Sandi pe 12.07.2011, la 19:42
salut....am ceva intrebari..cum ar fi....1 pot sa scriu in cerere universitati diferite din acelasi oras? 2 specializarea la cele 3 universitati selectate trebue sa fie aceiasi sau nu conteaza? ms mult
A întrebat adaiulica pe 12.07.2011, la 19:11
Buna! am nevoie ca cineva sa ma ia in patiu pentru buletin, in Iasi sau in Bucuresti, cine ma poate ajuta cu acest serviciu? ofer intre 50-70 euro.
Va Multumesc
A întrebat david pe 12.07.2011, la 18:58
Buna! am nevoie ca cineva sa ma ia in patiu pentru buletin, in Iasi sau in Bucuresti, cine ma poate ajuta cu acest serviciu? Ofer intre 50-70 euro.
Va Multumesc
A întrebat david pe 12.07.2011, la 18:57
Buna! am nevoie ca cineva sa ma ia in patiu pentru buletin, in Iasi sau in Bucuresti, cine ma poate ajuta cu acest serviciu? ofer intre 50-70 euro. Va Multumesc
A întrebat david pe 12.07.2011, la 18:56
Stie cineva cand apar listele cu liceele din Romania ce ofera locuri pt. basarabeni? Ms anticipat
A întrebat traian pe 12.07.2011, la 18:45
CIND SE INCEPE ADMITEREA STUDENTILOR BASARABENI IN RO?!
A întrebat ludmila_11 pe 12.07.2011, la 16:33











