Basarabeni.Ro

Portalul Basarabenilor din România

Avocat basarabeni.ro -Lăcătuș Igor
Campania Pro Cetăţenie Română
[o]

27 iunie 2026, ora locală: 21:15

 

Întrebări şi Răspunsuri (de la 3436 la 3450)

RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului

Am terminat colegiul de medicina,si vreau dupa colegiul sami continu studiile la Rominia.Spuneti-mi va rog, ce acte sunt necesare.Cu diploma de la colegiu?

A întrebat Berlinschi pe 02.07.2011, la 17:40

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

care sunt cele mai intrebate facultati si care sunt mai putin intrebate?

A întrebat nata12 pe 02.07.2011, la 14:47

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

Am nevoie de ajutor . Ieri am dat juramintul la consulatul de la Balti . Sunt foarte fericita . Sunt divortata si am un minor . As vrea sa ma sfatuiti cum sa fac cit mai ieftin, fiindca la Balti sunt foarte mari preturile . Vreau sa fac Certificatele de nastere al meu si a fiicei , certificat de divort , pasaport romanesc . Pot pleca la Bucuresti si sa dau o data la certificat de nastere si de divort ???? . Va rog mult sa ma ajutati . Cu respect Veronica

A întrebat veracucu pe 02.07.2011, la 11:46

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Cei care doresc sa fie ajutati in privinta admiterii elevilor in Romania sau au intrebari sa ma contacteze:id_mess : jossyna_malvyna; skype : zinushka931.Astept:)

A întrebat Josyna pe 01.07.2011, la 23:39

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Si cum as putea sa intru la buget??????????

A întrebat timiditate33 pe 01.07.2011, la 22:30

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

Care sunt actele necesare pentru intrare la invatatura a studentilor Moldoveni

A întrebat timiditate33 pe 01.07.2011, la 22:28

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

as vrea sa stiu daca pot intra la vreo universitate din sibiu sau cluj ku media 8.2 si media 8 a bac ????

A întrebat nata12 pe 01.07.2011, la 21:55

răspunde sau vezi răspunsuri (4)

asi vrea sa aflu cind vor aparea actele necesare pentru studii universitare shi oferta universitatilor cu locurile respective?multumesc anticipat

A întrebat radu22 pe 01.07.2011, la 14:42

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

am o intrebare ,,,,cand are loc admiterea elevilor in romania ..si actele necesare ms

A întrebat snakeice pe 01.07.2011, la 13:55

răspunde sau vezi răspunsuri (2)

salutare inca o data .. si ms de raspunsuri .. as putea sa stiu si eu va rog frumos cum se afla media de absolvire .. am vazut acolo asa o formula .. (0,9 x MA) + (0,1 x Bdom) = MG; unde MA reprezintă media de absolvire , care se calculează cu două zecimale, fără rotunjire; ( MA = (M lic + M bac)/2), iar Bdom, este domeniul fundamental de studii, ce ar trebui sa calculez aici ca nu pot sa inteleg .. ma ajuta si pe mine cineva va rog frumos .. multumesc anticipat ..

A întrebat Georgiana pe 01.07.2011, la 12:57

răspunde sau vezi răspunsuri (18)

Salut. Va rog frumos cine cunoaste telefon de contat al consulatului din Balti? In afara de cel indicat pe site-ul oficial unde raspunde robotul.

A întrebat Lenrock pe 01.07.2011, la 11:07

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

Salut! am si eu o mare rugaminte, cine merge saptamana asta sau saptamana viitoare la bucuresti sa isi ridice certificatul de nastere sa imi raspunda, sau sa adauge sa ma contacteze pe id de mess: roman_ia Va rog frumos. Multumesc

A întrebat david pe 01.07.2011, la 11:05

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

salut am depus actele la redobindirea cet.Romane la Chisinau pe 27.12.2010 .cum as putea urgenta procedura de redobindire a cet.Romane sau a afla numarul dosarului.Mersi anticipat.

A întrebat valeriog37 pe 01.07.2011, la 09:35

răspunde sau vezi răspunsuri (1)

Salut! am si eu o mare rugaminte, cine merge saptamana asta sau viitoarea la bucuresti sa isi ridice certificatul de nastere sa imi raspunda, sau sa adauge id mess: roman_ia Va rog frumos. Multumesc

A întrebat david pe 01.07.2011, la 09:26

răspunde sau vezi răspunsuri (0)

Salut la toti am auzit asa un zvon ca pentru a intra la universitate din romania este nevoie obligatoriu de media 8.5+ si va fi examen de intrare

A întrebat andark pe 01.07.2011, la 00:41

răspunde sau vezi răspunsuri (3)



Întrebări şi răspunsuri


Ultimele răspunsuri

  • #1 Lilyutza pentru natalita.popescu
    Odata ce esti si cetatean roman nu cred ca ai nevoie de acte din Republica Moldova, cel mai bine intrenati la starea civila din localitatea viitorului...

  • #2 Anusca pentru dorin1995
    dar daca depui direct la universitate si nu intri la buget sau eventual deloc mai poti depune si la consulat sau mu mai ai voie ?
    ...

  • #3 cielfanthom pentru dorin1995
    Salut!
    In acest caz aplici ca oricare alt absolvent de liceu, depunand dosarul la consulat(pentru a candida pentru unul din locurile pentru etnici rom...

  • #4 marinaian pentru Alina
    cei mai marsavi soferi sand pe ruta BRASOV-CHISINAU si sunt cei mai mari tepari. Evitari autobuzele lor de la orele 19:00 si 21:00. Eu de ultimu timp ...

  • #5 luminitacumpana pentru D0ina
    Ca basarabean cu diploma din rep. Moldova , nu e nevoie de echivalare dar ca romani cu diploma de la Moldova e necesar de echivalat la CNRED. Cu o ase...

  • #6 adaiulica pentru nicu_d
    salut, anul trecut nu a fost nevoie de echivalare de diploma cei de la universitate ocupanduse personal, dar trebuie sa intrebi la universitatea care ...

  • #7 lilik pentru Bogdanpop
    si tu ai scos vreodata bani de pe siteul asta?
    ...

  • #8 donici.vyiorel pentru Ciobanu_V
    Buna, lasa-mi un msg pe e-mail donici.vyiorel@gmail.com cu mai multe detalii gen, orasul in care ai vrea sa te transferi, la medicina generala/dentara...

  • #9 crinna pentru larisa2726
    aproape 10 media, ca sunt doar 5 locuri la masterat...

  • #10 adaiulica pentru Cornel
    deci poti in acest caz sa aplici pentru un liceu/colegiu in Romania, poti beneficia de locurile acordate de statul Roman ( astfel primind o bursa de 5...

randat în 	0.2096 secunde