Întrebări şi Răspunsuri (de la 3421 la 3435)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
Am nevoie de o consultatie. Certificatele pe care le detinem la moment sunt cu aviz. Suntem 3 persoane dintr-o familie si la OSC ni s-a spus ca la consulat nu se primesc documenetele cu aviz de anulare sau rectificare. Speram sa ne raspundeti detaliat si cit mai curind. Multumim!
A întrebat maria196161 pe 05.07.2011, la 00:40
Toti vb despre admitere...stie cineva cand se incepe admiterea la studii in ro?
A întrebat elena2010 pe 05.07.2011, la 00:29
As vrea sa stiu,in Romania sistema cu bursele e la fel ca la noi?Adica daca aplic la o universitate,fara bursa,as putea apoi primi bursa in baza notelor ?Stiu ca in Moldova ai asa posibilitate.
A întrebat mya pe 04.07.2011, la 22:43
salut tuturor!am obtinut cetatenia romana si am depus pentru certificat de nastere si cnp la balti.Am descoperit acasa ca din acte imi lipseste certificatul de nastere moldovenesc....stie cineva daca l-au luat la consulat????va rog frumos poate stie cineva!!!
A întrebat olea pe 04.07.2011, la 22:18
Offf.... deam nici nu stiu la ce sa ma mai gindesk ku admiterea asta. M-am blocat. Deci cu forma medicala e clar treb sa fie 86 e ,asa? Acum care e foaia matricola(E anexa din diploma de bacalaureat unde sint indicate toate mediile pe 3 ani de la toate obiectele)? Ce documente trebuiesc legalizate si care e procedura, unde le legalizez? Daca o sa dau mai intii originalele la noi la ASEm apoi la Iasi atunci ce trebuie ca sa fac?? Trebuiesc inregistrate la notariat copiile p/u Iasi????
A întrebat Lenrock pe 04.07.2011, la 21:26
salutare tuturor!va rog ajutatima!parca am gasit universitatile la care sa dau dar am o problema nustiu locurile oferite unde pot sa le aflu???si ce documente trebu??va rog ajutatima!!!
A întrebat Dima.Papuga pe 04.07.2011, la 20:34
Vrea cineva sa dea la stiinte ale comunicarii in bucuresti?daca da, ce medii aveti? mersi anticipat
A întrebat inguta pe 04.07.2011, la 20:29
a facut cineva facultatea de comert, specializarea turism la ase bucuresti? e de perspectiva? cum sunt studiile?
A întrebat inguta pe 04.07.2011, la 20:12
Cind apare tabela cu nr de locuri pentru fiecare facultate pe orashe ?
A întrebat sireoshka pe 04.07.2011, la 19:32
Cine stie sa-mi spuna unde as putea sa ma adresez in cazul nedreptatirii studentilor bursieri din Republica Moldova? Mai exact merge vorba despre faptul ca in Sibiu conducerea hotaraste cand e cazul sa dea sau nu bursa studentilor.... iar pentru luna iulie de fiecare data ne lasa cu ochii in soare, bursa fiind luata numai de unii studenti. Criteriile fiind stabilite la nivelul personalului administrativ din cate s/a inteles.
A întrebat Oxana_Melnic pe 04.07.2011, la 18:19
De ce acte am nevoie pt a face liceul in Romania?Multumesc anticipat
A întrebat doina.sendrea pe 04.07.2011, la 12:22
Ma numesc Cristina,am terminat liceul si as vrea sa-mi continui studiile la o universitate de medicina din Romania. Ce sfaturi puteti sa-mi dati, in ce oras si la care universitate pot sa aplic? Ce puteti spune de USMF Craiova(daca sunt din cei care isi fac studiile acolo)?
A întrebat Cris_e pe 03.07.2011, la 17:09
Bună ... spuneți vă rog ce tip de certificat medical trebuie ? 86e sau 86u ?
A întrebat damax pe 03.07.2011, la 16:27
ew doream sa adresez cateva intrebari in legatura cu admiterea in romania ,sau poate voi stiti pe cineva admis (anii trecutzi) de dorit la arhitectura
ew n-am idee daca pu basarabeni is valabile toate examenele care le trec romanii de acolo...de desen tehnic, mate geometrie etc. ew is in panica totala.
multumesc anticipat
A întrebat anagurduza pe 02.07.2011, la 18:03
Salut tuturor.Am o-ntrebare in privinta admiterii.Am terminat liceul in Romania si acuma intentionez,evident,sa ma-nscriu la facultate.Am dubla cetatenie,moldoveana si romana,si as vrea sa stiu daca intr-un loc pot sa ma inscriu ca moldovean si in altul ca roman,daca se permite asa ceva,sau daca Minsiterul ar putea afla cumva despre asta.Cu alte cuvinte,exista vreun risc in acest sens?Multumesc.
A întrebat Kopernicus pe 02.07.2011, la 17:48











