Întrebări şi Răspunsuri (de la 3016 la 3030)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
va rog frumos ,,imi spune cineva in metodologie screi ka actele se depun de pe 31 pin pe 8 august in consulatele de la kahul,balti si chisinau!!!,,la toate odata sau pe rind ,,eu am sunat la consul la balti si miau spus k ei primesk pe data de 1 si 2 august,,,deci e o anumita ordine!!!eu sunt din zona centrala si vreau sa stiu precis cind vom putea depune documentele precis la consulatul de la kisinau!??????????
A întrebat milsami pe 22.07.2011, la 10:01
Vă rog mult de tot să mă ajutaţi . Vă explic care e situaţia .
Cererea de înscriere în concursc conţine rubrici cu prenumele părinţilor . Tatăl meu este decedat . În rubrica "Tata" las liber şi atât , completez cu "#" toate spaţiile sau ce să fac ? Şi dacă las liber , trebuie cumva certificat de deces pentru a confirma ?! Mulţumesc !
A întrebat massachusetts pe 22.07.2011, la 09:11
sall stie cineva precis de pe ce dat pin pe ce data se depun doc la consulatul da la kisinau ,,,caci deja nu mai inteleg nimik la protv a spus una in metodol e scris alta ,,,,va rog urgent!!!
dar precis va rog!!!!
A întrebat milsami pe 22.07.2011, la 09:09
Salut, aplica cineva la liceu in Cluj-Napoca?
A întrebat alexandrucj pe 22.07.2011, la 08:02
salut as vrea si eu sa stiu pentru admitere la facultatea in rominia la cluj de care acte e nevoe
A întrebat vincentiu pe 22.07.2011, la 00:27
Salut ...spuneti-mi va rooog cine stie...dupa ce am legalizat toate documentele .....originalele imi mai trebuie la ambasada pentru ca sa depun.....ca vreau sa dau si aici la noi,si nustiu ce sa fac.....va rooog mult cine stie .....spunetimi!!!!!MULTUMESC!!!!!!!
A întrebat dimcikG pe 21.07.2011, la 23:37
Salut!Eu vin cu o alta tema decat admiterea, dar care are o actualitate deja in aceasta perioada. A aparut un cantec patriotic "Basarabenii Instrainati", la pag. 8 a saptamanalului "Literatura si arta", nr. 48, din 2 decembrie 2010, avandu-l ca autor de text si muzica pe Valeriu Mocanu. Tot dansul intentioneaza sa interpreteze acest cantec in ritm de mars. Problema e ca dl. Mocanu momentan nu dispune de mijloace pentru a comanda in regim de urgenta un aranjament orchestral adecvat si pentru a inregistra piesa intr-un studiou. Pana la aniversarea de 20 de ani de Independenta a RM(fata de URSS) au ramas zile numarate.Cautam urgent sponsori pentru aceasta actiune patriotica!!! Relatii la: vlrmocanu@yahoo.com Multumim anticipat.
A întrebat valmo pe 21.07.2011, la 23:09
Ce documente sunt necesare parintelui pentu a i se deschide viza..?!
A întrebat Dorinel pe 21.07.2011, la 22:56
o mica intrebare,in metodologia admiterii la facultatea de medicina.. erau 2 formule de caluclare a mediei, unul se baza pe exa,enl de intrare ( adica pentru romini) a doua se baza pentru locurile cu taxa.. noi basarabenii dupa e formual terbuie sa ne conducem?!
A întrebat Dorinel pe 21.07.2011, la 22:55
Salut sunt curios sa aflu cine doreste in Ro sa depuna documentele la Studii Economice la facultatea Economica si ce medie avezi la Bac si pe 3 ani de liceu .
A întrebat dizseh pe 21.07.2011, la 22:19
A fost cineva la ambasada Rominiei sa se intereseze pe ce data incep admiterile...stau foarte tare pe griji....si doreste cineva sa intre la Universitatea nationala de Muzica din bucuresti???
A întrebat ilona pe 21.07.2011, la 21:55
cine doreste in Romania la medicina?? scrieti va rog in ce orase...
A întrebat Cris_e pe 21.07.2011, la 21:28
Salut am absolvit cl.9 si as vrea sa aflu de ce acte am nevoie p/u a da la admitere in Romania si pe ce data???ajutatima va rog!!multumesk anticipat
A întrebat Taniusa pe 21.07.2011, la 21:25
As vrea sa aflu parerea fiecaruia.. cum considerati care ar fi alegerea mai buna luind in consideratie democratia si dezvoltarea Rominiei, si in genere a fiecarei tari. cum ar fi mai bine sa fac studii de farmaceutic sau de inginer(econonic, sau pe alt domeniu) sau sa aleg telecomunicaiile?
A întrebat Dorinel pe 21.07.2011, la 20:32
Stie cineva, se dau locuri anul acesta la geodezie si cadastru? ms...!
A întrebat lampard pe 21.07.2011, la 20:11











