Întrebări şi Răspunsuri (de la 3346 la 3360)
RECOMANDARE: Citiţi politica site-ului
noi scoatem individual anexa 1A si 1B la printer, sau de la ambasada o primim?
si in anexa 1B ce-s cu casutele numerotate de pe ultima pagina?si de ce se cer mediile din a 11-a si nu a 12?
multumesc anticipat
p.s.aplica cineva la arhitectura, sau stie pe cineva din anii trecuti?in ce consta examenul pentru basarabeni?am auzit ca se dau 3 probe((una e desen liber
A întrebat anagurduza pe 10.07.2011, la 19:47
pina la urma admiterea se incepe de pe 15 sau de pe 20 iulie?
A întrebat cebymaster pe 10.07.2011, la 17:42
Salut,cine stie analiza de SIDA este obligatorie cind depui dosarele la Romania?????
A întrebat Citrinka pe 10.07.2011, la 16:55
la admiterea la universitate, daca doresc la 3 universitati imi trebuie dosar pentru fiecare aparte, ex.adica sa fac 3 copii legalizate la fiecare document de care am nevoie? Fisa medicala de tip 086? sau alt tip? ce reprezinta foaia matricola, ce sa fie inclus in ea sau de ea au nevoie doare persoanele care au terminat anul trecut si depun anul acesta? Este nevoie de notele din a 5-9?
A întrebat lucero pe 10.07.2011, la 16:11
Daca este cineva de la Universitatea Tehnica din Cluj va rog scrieti, vreau sa discut despre universitate.
Si un mic sondaj: Cluj vs Iasi (argumente pro sau contra)
A întrebat Lenrock pe 10.07.2011, la 15:35
salut!!! spunetimi va rog ....dupa ce criterii se admite la facultate in Ro? Media notelor se ia in considerarae? mersi anticipat!
A întrebat vilikan pe 10.07.2011, la 15:16
Salutare!As vrea sa stiu, daca in cerere bifez casuta cu "fara achitarea taxelor, cu bursa" si nu am o medie suficienta pentru a fi admisa, voi fi transferata automat la "fara bursa" sau nu? Adica daca nu am o medie suficienta pentru a fi admisa cu bursa,va trebui sa depun cerere din nou,spre exemplu, in sesiunea din septembrie?
A întrebat mya pe 10.07.2011, la 14:36
Salut! stie cineva unde gasesc metodologia oficiala daca ea a aparut si cand se depun actele?? Ms
A întrebat Pollynush pe 10.07.2011, la 09:55
Depunem un sigur dosar pentru a fi admisi l afac in Romania? Si inca una in ce pune acetele necesare ( in dosar ( de hirtie), sau intr-o mapa)?
A întrebat tan4u pe 09.07.2011, la 22:37
deci asa intrebare: Ma intereseaza 2 universitati din Cluj, Bas-Bolyai si Univ tehnica din cluj. Deci pot sa inaintez dosarul la ambele universitati simultan sau am nevoie de 2 dosare(la consulat)? Dosarul poate sa fie si copie a originaluilui( evident copie legalizata)?
A întrebat Lenrock pe 09.07.2011, la 19:08
cine stie de unde putem gasi lista de universitati din Rominia la care pot fi admisi basarabeni?
A întrebat sofia pe 09.07.2011, la 11:50
cine stie cind au sa defineasca metodologia admiterii la studii postuniversitare in romania?
A întrebat maruigres pe 09.07.2011, la 10:53
buna, cine stie care e programul la starea civila sectorul 1 pentru a te programa sa iti ridici certificatul de nastere, am inteles ca are program si duminica, cine e la curent? Va Multumesc
A întrebat david pe 09.07.2011, la 07:49
basarabenii pot fi admisi la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti?
A întrebat smartkolea pe 08.07.2011, la 22:40
Lume, imi spune si mie cineva ce inseamna aceasta Adeverinţă medicală tip care să permită accesul în colectivitate (copie) – legalizată /copie autentificată de unitatea de învățământ ce trebuie sa faca unitatea de invatamint si care in care am invatat sau in care voi invata va rog!!!????????????
A întrebat energic pe 08.07.2011, la 22:30











